Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14898 miejsce

Pierwszy konkurs Global Schindler Award z nagrodą dla Hiszpanii

Zwycięzcą pierwszej nagrody Schindler Award o zasięgu ogólnoświatowym zostali studenci Daniel Ariza i Diego García Yagüe ze Szkoły Inżynierii i Architektury w Saragossie w Hiszpanii.

 / Fot. SchindlerZwycięzcą pierwszej nagrody Schindler Award o zasięgu ogólnoświatowym zostali studenci Daniel Ariza i Diego García Yagüe ze Szkoły Inżynierii i Architektury w Saragossie w Hiszpanii. Oficjalne wręczenie wygranej odbyło się w Shenzen w Chinach 30 kwietnia 2015.
2015 rok jest pierwszym rokiem, w którym stworzona w 2003 roku nagroda Schindler Award zyskała charakter globalny dzięki partnerstwu Schindler Group z Technical University w Zurichu. Jest ona światowym konkursem dla studentów architektury, architektury krajobrazu, urbanistyki i planowania, których zadaniem było zgłoszenie pomysłu na nową, miejską formę, nawiązującą do mobilności, spełniającą założenia briefu o Shenzen. W ramach preselekcji wybrano 200 projektów, a następnie wytypowano dwunastu zwycięzców z trzech najlepszych zespołów: z Francji, Chin i Hiszpanii. Łączna pula nagród wyniosła 150 tys. USD, w tym 50 tys. USD otrzymał zespół, który zajął pierwsze miejsce. Podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród w Shenzen przedstawiono również ostateczny ranking najlepszych projektów.
Projekt Global Schindler Award promuje niekonwencjonalne podejście, innowacyjne strategie projektowania przestrzeni miejskiej oraz architektoniczne koncepcje stwarzające lepsze warunki do mieszkania w różnorodnych i zagęszczonych środowiskach miejskich.
Jesteśmy bardzo dumni, że pierwszy konkurs Global Schindler Award o charakterze globalnym stał się tak ogromnym sukcesem. Wiemy, że to właśnie młode talenty będą odgrywały najważniejszą rolę w tworzeniu naszej przyszłości – mówi Silvio Napoli, CEO of the Schindler Group.
Warto zaznaczyć także liczny udział rodzimych studentów architektury w konkursie – na ponad 1500 zgłoszeń z 58 krajów przeszło setka pochodziła z Polski, co wskazuje na ich odwagę oraz gotowość do podejmowania wyzwań na najwyższym światowym poziomie. Dodatkowo pozwala to optymistycznie patrzeć na rozwój tej branży w przyszłości na naszym rynku.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz wyników, a także 100-stronicową książkę zawierającą eseje „Future Cities” można znaleźć na oficjalnej stronie Global Schindler Award.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.