Pierwszy krok Cracovii Kraków do półfinału Pucharu Polski

Dzisiaj o godzinie 15 Cracovia Kraków rozegrała pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie w Pucharze Polski z Radomiakiem Radom. Goście z Krakowa pewnie pokonali młodą drużynę Radomiaka 3:1.

Spotkanie wygrali goście, chociaż pierwszą bramkę zdobył Radomiak. Już w 6. minucie dokładnym strzałem głową popisał się Pacan, otwierając wynik spotkania. Chociaż w składzie Cracovii zabrakło zawodników z pierwszego składu (infekcja grypy w zespole), to ani przez chwilę nie myśleli o oddaniu meczu bez walki. Ataki sie opłaciły, w 32. minucie trener Majewski dokonał pierwszej zmiany. Jak sie okazało dwie minuty później była to słuszna decyzja. Dudzic zmienił Kurowskiego i w 34. minucie wyrównał wynik spotkania.

Od tej chwili spotkanie układało się po myśli gości, młoda drużyna Radomiaka nie potrafiła się odnaleźć na boisku. Bramkę na 1:2 w 55. minucie strzelił Dariusz Kłus. Było to pierwsze trafienie tego pomocnika w barwach Cracovii. Obrona gospodarzy w II połowie zupełnie sie pogubiła, błąd Pacana wykorzystał Piotr Bania, lokując z 5 metrów futbolówkę za plecami Stawiarskiego. Bramkarz nie miał w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia.

Spotkanie cieszyło sie dużym zainteresowaniem, na stadionie zasiadło 6,5 tysiąca osób, w tym ponad 100 kibiców przyjezdnych. Rewelacja rundy jesiennej przegrała jednak na własnym stadionie 1:3, zmniejszając do minimum swoje szanse na awans.

Radomiak - Cracovia 1:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Marcin Pacan; 1:1 Bartłomiej Dudzic 1:2; Dariusz Kłus, 1:3 Piotr Bania.

Radomiak Radom: Stawiarski, Wachowicz, Michalski, Pacan, Skórnicki, Lewandowski, Trzaskalski, Kacprzak, Terlecki, Czpak, Kowalczyk.
Zmiany: Wawreńczuk, Oziewicz, Barzyński.