Facebook Google+ Twitter

Pierwszy lot Dreamlinera po przerwie. Boeing 787 poleciał do USA

Jeden z Dreamlinerów należących do PLL LOT po kilkumiesięcznej przerwie wzbił się wczoraj w powietrze. Po godzinie 13. wystartował z Warszawy do Nowego Jorku.

Aktualnie PLL LOT posiadają trzy maszyny typu 787. / Fot. Mariusz Michalak To jeden z rejsów zaplanowanych w ciągu kilku najbliższych dni na tej trasie. Kolejne odbędą się 2, 3 i 4 czerwca. Następnie Dreamlinery będą latać na trasach do Chicago oraz Toronto.

Aktualnie PLL LOT posiadają trzy maszyny typu 787. Dwie z nich przeszły już modernizację akumulatorów, która była powodem ich uziemienia. Łącznie do Polski ma trafić osiem maszyn.

Zobacz także: Powitanie pierwszego Dreamliner na Okęciu. Zdjęcia

Loty Dreamlinerami wznowiły także japońskie linie lotnicze All Nippon Airways. W niedzielę maszyna pokonała trasę z lotniska New Chitose, niedaleko Sapporo w północnej Japonii do Tokio. Lot przebiegł bez zakłóceń. Również Dreamlinery należące do United Airlines wzbiły się już w powietrze.

Do wstrzymania lotów Boeingów 787 doszło w styczniu. Powodem takiej decyzji były dwa incydenty jakie miały miejsce w maszynach tego typu. W Bostonie doszło do pożaru akumulatorów. Jak podaje TVN24.pl, problemy z akumulatorami wystąpił także w maszynach należących do japońskich linii All Nippon Airways. Konieczna okazała się ich modernizacja.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak długo polatają :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i lata. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.