Facebook Google+ Twitter

Pierwszy majowy piknik na trawie w Zgorzelcu

3 maja odbył się pierwszy majowy piknik na trawie w Zgorzelcu. Na Skwerze Popiełuszki przy Miejskim Domu Kultury postanowiono wykorzystać zieleń na spędzenie miło i kreatywnie czasu w gronie znajomych i rodziny.

Gotowanie zupy w ogromnym kotle / Fot. Karolina WiatrPodobnie, jak w sąsiednim Goerlitz miasto chce, aby parkowe trawniki służyły, jako miejsce wypoczynku widok rozłożonych koców i ludzi grających w różne zabawy był jak najbardziej normalny.

Biorąc pod uwagę fakt, że mentalność zgorzelczan jest dosyć inna niż mieszkańców sąsiadującego niemieckiego miasta, władze Zgorzelca postanowiły stopniowo to zmieniać. Miał do tego zachęcać właśnie ten piknik.

Program artystyczny składał się z biesiadnych piosenek, coverów legendarnego zespołu ABBA, występu parodysty Maryli Rodowicz - Sebastiana Olejniczaka. Były też teatr kulinarny, czyli gotowanie zupy dla całego miasta w naprawdę ogromnym kotle, konkurs na najlepsze nakrycie piknikowe, ale także na najlepsze i najciekawsze nakrycie głowy, w którym do wygrania był kosz z całym wyposażeniem piknikowym. Oprócz tego wiele zabaw dla dzieci -strzelanie z łuku dla trochę starszych, przeciąganie liny, zabawy z chustą, malowanie buziek, a także coś dla małych pasjonatów straży pożarnej. Strażacy zaciekawionym dzieciom pokazywali sprzęt, a także cierpliwie odpowiadali na pytania maluchów.

Piknik cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. To bardzo dobrze, może właśnie w ten sposób pozbędziemy się różnych blokad i wstydu przed piknikowaniem. Nauczymy się w końcu otwartości na drugiego człowieka i rozbudzimy swoją ciekawość. A to wszystko w małym mieście, które nie odbiega od stereotypów plotkarskiego i hermetycznie zamkniętego na nowości miasta.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.