Facebook Google+ Twitter

Pierwszy Marsz dla życia w Radomsku

W Dzień Świętości Życia, radomszczanie i nie tylko wyszli na ulice, by modlić się za bezbronnych w Kościele. To wszystko z inicjatywy Ruchu Światło-Życie rejonu radomszczańskiego.

 / Fot. Justyna Poteralska25 marca br. w Radomsku został zorganizowany Pierwszy Marsz dla życia z inicjatywy Ruchu Światło-Życie rejonu radomszczańskiego. Celem Marszu było obudzenie sumień, stanięcie w obronie bezbronnych i odpowiedź na słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae.

Marsz rozpoczął się od przedstawienia o aborcji, które przygotowały dzieci z Ruchu Światło-Życie pod opieką Bożeny Gałwy.  / Fot. Justyna Poteralska Na Marsz przybyło około 200 osób. Byli to przedstawiciele każdej parafii w Radomsku oraz z różnych części Archidiecezji Częstochowskiej. Droga krzyżowa ulicami miasta, prowadzona była w oparciu o rozważania cierpień dziecka poczętego które zostaje zamordowane w zabiegu aborcji.

Drogę Krzyżową przygotowaną przez małżeństwo Jolantę i Andrzeja Kucharskich, prowadziła i odczytała grupa z parafii pw. NMP Królowej Polski w Radomsku. / Fot. Justyna Poteralska
Po marszu ulicami miasta, uczestnicy udali się zgodnie z planem do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, w którym znajdują się relikwie Joanny Beretty Molla, świętej matki, która poświeciła życie dla swego dziecka. Tam odbyła się wzruszająca prezentacja multimedialna.

Dawno nie widziałam tylu łez w oczach tak różnych ludzi, których łączy troska o tych najsłabszych. Prezentacja dotyczyła zagrożenia, jakim jest aborcja oraz eutanazja. Kulminacją marszu była Msza św. koncelebrowana w intencji bezbronnych. Przewodniczył jej moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie, ks Robert Grohs. W koncelebrze uczestniczyli: moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Mariusz Foltyński oraz moderator diecezjalny Diakonii Liturgicznej, ks. Damian Kwiatkowski / Fot. Justyna Poteralska

Dzień kończył Apel Jasnogórski z Modlitwą za młodych, przygotowany i prowadzony przez młodzież z Ruchu Światło-Życie z Parafii pw. św. Lamberta, pod opieką animatorki Eweliny Wojtarkowskiej. W marsz zaangażowali się wszyscy członkowie Ruchu Światło-Życie. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była młodzież oazowa z klasztoru ojców franciszkanów w Radomsku.

 / Fot. Justyna PoteralskaZa poprowadzenie marszu był odpowiedzialny pan Andrzej Kucharski, przedstawiciel Domowego Kościoła. "Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w organizacji marszu, którzy przygotowani i nieśli Krzyż i transparenty oraz czuwali nad bezpieczeństwem. Był to Ochotniczy Sztab Ratownictwa Pabianice oddz. Radomsko".

Na marszu można było spotkać prezydent Annę Milczanowską z córeczką Martusią, dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz innych przedstawicieli życia społecznego i kulturalnego miasta, co świadczy o poparciu pomysłu przez wymienione osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.