Facebook Google+ Twitter

Pierwszy Marsz Mężczyzn w Tarnobrzegu

Około dwustu mężczyzn przeszło ulicami miasta, śpiewając pieśni religijne i odmawiając wspólnie modlitwę, by zaświadczyć o swoje duchowej sile.

Idąc za przykładem mężczyzn z Wrocławia Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. błogosławionego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki w Tarnobrzegu zorganizowali w Uroczystość Chrystusa Króla 1 Marsz Mężczyzn w Tarnobrzegu.

Na zaproszenie do udziału w marszu odpowiedziało m.in. Bractwo św. Józefa z dwóch parafii tarnobrzeskich: Św. Barbary i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- Poprzez ten marsz chcemy pokazać, że rola mężczyzny, jako świadka wiary w rodzinie, kościele i społeczeństwie jest bardzo znacząca. Powołanie mężczyzny, to nie tylko utrzymywanie rodziny i dbanie o jej materialny byt, ale także pokazanie właściwej duchowości i wrażliwości na sprawy duchowe – powiedział Wielki Rycerz.

Wspólne męskie spotkanie rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz msza św. połączona ze świadectwem osoby niepełnosprawnej o wartości wiary w pokonywaniu codziennych trudności. Uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta z kościoła pw. Chrystusa Króla pod pomnik Chrystusa Króla, zatrzymując się na modlitwie przy pięciu stacjach. Wielu obserwatorów było zadziwionych, że taka grupa mężczyzn w niedzielny wieczór chodzi po ulicach i …. modli się. Na koniec wspólnego czasu modlitwy i świadectwa wiary ks. Michał Józefczyk - proboszcz parafii "na Serbinowie" podziękował za zorganizowanie marszu oraz wspólną modlitwę.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

> Około dwustu mężczyzn przeszło ulicami miasta

Jeśli to wszyscy mężczyźni w Tarnobrzegu to szału niema... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwilące baby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.