184244 miejsce

Pierwszy mecz nowego sezonu w Hiszpanii

Chociaż do rozpoczęcia spotkań ligowych pozostało jeszcze trochę czasu w Hiszpani rozpoczął się już piłkarski sezon. Barcelona wygrała z Espanyolem, ale drużyna gości zgłosiła protest, bo w Barcelonie wystąpili nieuprawnieni zawodnicy.

Wczoraj Espanyol i Barcelona rozegrały mecz o Superpuchar Hiszpanii, zakończony zwycięstwem Blaugrany 0:1. Zwycięską bramkę, po pięknym podaniu Ronaldinho, zdobył Ludovik Giuly.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był prowadzony w spokojnym tempie z dużą ilością krótkich podań i niewieloma sytuacjami podbramkowymi. Z czasem jednak sytuacja ulegała zmianie i niespodziewanie to Espanyol przejął inicjatywę i stwarzał sytuacje do objęcia prowadzenia. Bezskutecznie. Po okresie przewagi Espanyolu do boju ruszyła Barca. W 42 minucie Giuly wpakował piłkę do bramki przeciwnika i było 0:1 dla przyjezdnych. W drugiej połowie mecz był ciekawszy, dużo ładnych akcji z obu stron. Słupki, wspaniałe indywidualne akcje (zwłaszcza Messiego, po wejściu na plac gry). Barcelona kontrolowała przebieg gry i doprowadziła wynik do końca.

Pewnego rodzaju niespodzianką mogą być składy drużyn, a zwłaszcza mistrzów Hiszpanii, ponieważ na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Zambrotta (od 82 minuty na boisku), Thuram czy Messi (od 60 minuty na boisku). Rijkaard postawił na starą gwardię. Przeciwnie trener gospodarzy, który wystawił wszystkich nowopozyskanych zawodników. Po tym zwycięstwie zespół Blaugrany jest o krok od pierwszego w tym sezonie trofeum, pozostało jedynie nie zaprzepaścić tej przewagi w meczu rewanżowym, który odbędzie się w świątyni Barcelony, na stadionie Camp Nou.

Dziś IAR podał, że Barcelona może stracić zwycięstwo walkowerem. Powodem jest występ w spotkaniu o Superpuchar w drużynie Barcelony Xaviego oraz Carlesa Puyola. Obaj nie wystąpili w meczu reprezentacji Hiszpanii i dlatego, według przepisów FIFA, nie mogą zagrać w oficjalnych meczach w ciągu pięciu dni od spotkania reprezentacji.