Facebook Google+ Twitter

Pierwszy mikroblog dotyczący profilaktyki chorób tropikalnych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-06 11:35

Od marca br. działa już oficjalny mikroblog strony SzczepieniaDlaPodrozujacych.pl na platformie społecznościowej Tumblr.

Wyjeżdżając w tropikalne zakątki świata jesteśmy dużo bardziej narażeni na choroby zakaźne, niż podczas podróży w naszej strefie klimatycznej. W sytuacji, gdy Polacy coraz częściej decydują się na egzotyczne podróże, a nie dysponują wystarczającą wiedzą na temat profilaktyki chorób tropikalnych, kluczowym zadaniem jest ich konsekwentne edukowanie. Odpowiedzią jest projekt „Szczepienia dla podróżujących” - szeroko zakrojona inicjatywa edukacyjna, która w sposób nowoczesny i przystępny promuje zdrowe nawyki wśród turystów, ale również wśród lekarzy pierwszego kontaktu
i uczestników rynku turystycznego (biura, organizacje, media branżowe).
Od marca projekt rozszerza się o dodatkowy kanał społecznościowy – mikroblog na platformie Tumblr, na którym będą publikowane interesujące dla turystów treści „ze świata”.
- Cieszymy się z tego, że tak pozornie nieciekawy, ale jakże ważki temat, jakim jest profilaktyka chorób tropikalnych, stanowi przedmiot zainteresowania coraz to większej liczby polskich turystów. Dzisiejsi aktywni podróżnicy korzystają z internetu, social mediów, a my dostarczamy im kluczowe informacje właśnie w taki sposób - nowoczesny i dostowany do ich potrzeb i możliwości – informuje Wojciech Sobczak-Wojeński, przedstawiciel projektu.
- Mikroblog na platformie Tumblr to kolejny „pierwszy w Polsce” kanał komunikacji poświęcony stricte medycynie podróży. Na nim, w jednym miejscu będzie można zapoznać się z ciekawymi materiałami m.in. WHO, CDC i innymi atrakcyjnymi, anglojęzycznymi materiałami. Dzięki takiemu rozwiązaniu internauci posiądą jeszcze pełniejszą wiedzę – dodaje.
Centralną platformą komunikacyjną projektu pozostaje witryna www.szczepieniadlapodrozujacych.pl - prawdziwe kompendium wiedzy dla turystów wybierających się w egzotyczną podróż. Znajdują się na niej materiały merytoryczne oraz aplikacje umożliwiające np. znalezienie najbliższej placówki medycyny podróży, czy sprawdzenie, jakie choroby występują w danym kraju. Witryna od kilku lat nieprzerwanie cieszy się popularnością i uznaniem wielu partnerów. Przy jej użyciu realizowany jest też od 3 lat program edukacyjny skierowany do biur podróży w całej Polsce („Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”).
Fanpage Szczepienia dla podróżujących, istniejący od maja 2014 roku jest kanałem, na którym publikowane są dodatkowe treści, nierzadko o lżejszym charakterze, jednak o wysokiej jakości merytorycznej. Za merytorykę wpisów, jak również tworzenie niektórych z nich odpowiada ekspert medycyny podróży – dr Agnieszka Wroczyńska z Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej w Gdyni.
Mikroblog na platformie Tumblr będzie służył do publikowania dodatkowych treści – infografik, plików wideo, zdjęć – pochodzących z zagranicznych źródeł.

***

Adres strony internetowej: www.szczepieniadlapodrozujacych.pl
Fanpage: www.facebook.com/szczepieniadlapodrozujacych
Tumblr: www.szczepieniadlapodrozujacych.tumblr.com
(Wojciech Sobczak-Wojeński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.