Facebook Google+ Twitter

Pierwszy na świecie programowalny, mobilny router Huawei AR511

Huawei Enterprise, przedstawił podczas trwającego Huawei Channel Congress 2014, mobilny router AR511.

Huawei Enterprise, przedstawił podczas trwającego Huawei Channel Congress 2014, mobilny router AR511. Produkt przeznaczony jest do instalacji w autobusach, tramwajach, pociągach, metrze, radiowozach, ambulansach, ale także na przystankach, w biletomatach, tablicach reklamowych itp. Oferuje szeroki wachlarz możliwości, integrując funkcje profesjonalnego routera i centrum multimedialnego. Huawei AR511 zapewnia m.in. dostęp do Internetu LTE poprzez sieci WiFi, transmisję wideo z lokalnej pamięci flash, śledzenie lokalizacji pojazdu, czy informacje i reklamy wyświetlane zależne od lokalizacji.

Korzystanie z aplikacji mobilnych, serwisów społecznościowych i innych rozwiązań wykorzystujących internet stało się normą. Dlatego wciąż rosną oczekiwania użytkowników odnośnie jakości infrastruktury. Dostawcy usług reklamowych, informacyjnych, operatorzy środków transportu miejskiego i międzymiastowego korzystają obecnie z wielu odrębnych urządzeń - routerów, modemów 3G, odtwarzaczy multimedialnych, pamięci masowych i innych - co zwiększa koszty zarządzania i utrzymania infrastruktury.

Huawei AR511 może zostać wykorzystany w miejscach publicznych wymagających sprawnej łączności z Internetem dla wielu użytkowników np. w komunikacji indoor/outdoor w autobusach, metrze czy na przystankach. Przy jego pomocy firmy będą mogły udostępniać aplikacje, filmy oraz reklamy. Użytkownicy natomiast dzięki połączeniu z szybką siecią Wi-Fi skorzystają z udostępnionych treści. AR511 pozwoli również na lepsze dotarcie do klienta dzięki bezpośredniej komunikacji skierowanej do niego w odpowiednim miejscu i czasie. Przykładowo, będzie możliwe emitowanie reklam sklepu czy firmy znajdującej się w pobliżu aktualnej lokalizacji pojazdu.

Huawei AR511 zastępuje kilka urządzeń – może służyć jako brama łącząca z siecią korporacyjną poprzez VPN, realizować funkcję firewalla, udostępniać bezprzewodowy internet LTE/3G, transmitować multimedia, przechowywać nagrania, aplikacje i inne materiały cyfrowe. Huawei AR511 jest odporny na wstrząsy, wilgoć, kurz i ekstremalne temperatury. Dzięki szerokiemu zakresowi napięcia zasilającego (8-36V) może być zasilany bezpośrednio z instalacji stałoprądowej różnego typu pojazdów. Funkcje routera i interfejsy sieciowe obsługiwane są przez specjalizowany procesor sieciowy oraz system operacyjny Huawei VRP, natomiast funkcje i interfejsy multimedialne obsługuje system Android pracujący na oddzielnym procesorze czterordzeniowym produkcji własnej Huawei.

– Jesteśmy przekonani, że pierwszy na świecie programowalny, mobilny router Huawei AR511 pomoże przedsiębiorstwom wypracować jeszcze bardziej innowacyjne modele biznesowe i atrakcyjniejsze dla klientów usługi w dobie internetu mobilnego – powiedział Li Xianyin, Vice President w Huawei Enterprise’s Networking Product Line.

Huawei, w myśl własnej idei „Better Connected World”, tworzy produkty zapewniające dostęp do internetu LTE oraz aplikacji w miejscach, w których wcześniej nie był on możliwy. Takie urządzenia jak Huawei AR511, zmieniają nasz świat ułatwiając komunikację między ludźmi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.