Facebook Google+ Twitter

Pierwszy odcinek A2 otwarty. Ma 7 km

Pierwszy odcinek autostrady A2 między Łodzią a Warszawą został dziś oddany do użytku. Chodzi o najkrótszy z 5 budowanych odcinków, czyli drogę Konotopa - Pruszków.

 / Fot. PAP/Rafał GuzJak podaje na swojej stronie GDDKiA, pierwszy fragment budowanej autostrady A2 na trasie Stryków - Konotopa został oddany do użytku.

Chodzi o odcinek E, czyli 7-kilometrowy fragment położony najbliżej Warszawy między Pruszkowem a Konotopą. Został on zbudowany przez konsorcjum z Budimexem na czele. Umowę na realizację tego odcinka podpisano we wrześniu 2009 roku.

Kontrakt na ten odcinek zakładał, że wszelkie prace zakończą się do 6 czerwca, przy zachowaniu przejezdności do 31 maja.

Jest to pierwszy odcinek drogi w klasie autostrady w województwie mazowieckim.

Jak twierdzi GDDKiA, prace na pozostałych odcinkach między Strykowem a Pruszkowem mają zakończyć się w przeciągu kilku dni. "Warstwa wiążąca leży już na niemal całym odcinku A, a wykonawca układa ostatnią warstwę ścieralną. Największy postęp robót widać na odcinku C - podbudowa bitumiczna ułożona jest już na ponad 94 proc. długości odcinka, warstwa wiążąca na blisko 90 proc." - czytamy na stronie Dyrekcji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe jaka bedzie oplata za przejazd tym luksusowym odcinkiem ;d

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.