Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8987 miejsce

Pierwszy ostrowiecki orszak Trzech Króli

6 stycznia 2014 roku w ponad 180 miejscowościach w Polsce i na świecie przejdzie orszak Trzech Króli. Po raz pierwszy w tej liczbie znajdzie się Ostrowiec Świętokrzyski.

Stroik Trzech Króli. / Fot. www.milbozostrowiec.sandomierz.opoka.org.plI ostrowiecki Orszak Trzech Króli, związany z uroczystością Objawienia Pańskiego, odbywać się będzie pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji ks. bp. dr. Krzysztofa Nitkiewicza, biskupa diecezji sandomierskiej. Trójkolorowy orszak wyruszy w poniedziałek z trzech ostrowieckich parafii, a wszyscy jego uczestnicy spotkają się o godzinie 15 na Rynku, gdzie podczas wspólnego kolędowania Trzej Królowie złożą pokłon dzieciątku Jezus i zawierzą mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego jego opiece.

O godz. 14 z parafii Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej w osiedlu Piaski wyruszy orszak z mieszkańcami parafii: NMP Saletyńskiej, św. Kazimierza, Podwyższenia Krzyża Świętego i Chrystusa Nauczyciela. Jego uczestnicy powinni mieć w swoim ubiorze kolor zielony. O tej samej godzinie z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w osiedlu Ogrody wyruszy również druga grupa złożona z mieszkańców parafii: Miłosierdzia Bożego, Matki Odkupiciela, św. Jadwigi Królowej, św. Józefa i św. Stanisława - uczestnicy powinni mieć w ubiorze kolor czerwony. Trzecia grupa wyruszy o godz. 14.45 z kolegiaty św. Michała Archanioła z wiernymi parafii: św. Michała Archanioła, Najświętszego Serca Jezusowego i św. Stanisława Kostki; jej uczestnicy z kolei powinni mieć w ubiorze kolor żółty. Witraż Trzech Króli. / Fot. www.milbozostrowiec.sandomierz.opoka.org.pl

Organizatorzy proszą mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego o założenie koron na czas przemarszu orszaku oraz o udekorowanie okien. Dla osób, które będą miały najlepiej przygotowany strój przewidziano niespodzianki. Na stronie www.milbozostrowiec.sandomierz.opoka.org.pl można znaleźć szablony korony dla Trzech Króli, stroiku na stół oraz plakietki I Ostrowieckiego Orszaku Trzech Króli. Zakończy się on koncertem kolęd w kolegiacie św. Michała Archanioła w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W moim mieście nie przeszedł...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może tak, może nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na fotorelację. Będzie? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.