Facebook Google+ Twitter

Pierwszy plac zabaw dla dorosłych powstanie w Polsce już w wakacje!

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2016-02-01 15:55

Dorośli w końcu będą mieli swój plac zabaw. W czerwcu w warszawskim Ursusie ma się rozpocząć budowa pierwszego w naszym kraju placu zabaw dla dorosłych.

 / Fot. AP Photo/Eric RisbergPlac zabaw dla dorosłych to pomysł zgłoszony w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Obiekt ma przypominać ten dla dzieci, ale poszczególne elementy zostaną wykonane w dużo większym rozmiarze. Koszt realizacji projektu ma przekroczyć 200 tysięcy złotych. W środku znajdziemy m.in.: urządzenia zabawowe, ciągi piesze, a także leżaki przeznaczone do relaksu po ciężkim dniu w pracy lub na studiach. Całość ma zostać wybudowana na powierzchni 300 mkw.

- Przy wyborze urządzeń zabawowych rozważamy dwa warianty. Możemy zastosować dostępne na rynku urządzenia zabawowe, które mają atest i są dostosowane do potrzeb dorosłych lub wykonać indywidualny projekt, który wiąże się z koniecznością procesu certyfikacji po zakończeniu inwestycji - mówi Agnieszka Wall, rzecznik prasowy Ursusa.

Pomysłodawcy twierdzą, że zgłoszony przez nich projekt to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie osób dorosłych na przebywanie na świeżym powietrzu, integrację i spotkania ze znajomymi, a także na miejsce, w którym mogliby odpocząć i odreagować i zrobić jednocześnie coś szalonego. Podobne place zabaw istnieją już w innych krajach: w Niemczech, USA, Australii, Holandii i Francji.

- Plac zabaw będzie mieścił się na nieurządzonym do tej pory terenie zieleni przy ul. Rakuszanki. Wizualizacji projektu można spodziewać się w ostatnich dniach maja, a prace rozpoczną się w czerwcu lub lipcu - tłumaczy Agnieszka Wall.

Autorzy projektu podkreślają, że potrzeba zabawy nie zanika wraz z końcem dzieciństwa. W wielu naukowych źródłach znajdziemy potwierdzenie, że dorośli również potrzebują swobodnej i twórczej zabawy.

Miejsce ma być ogólnodostępne przez 24 godziny na dobę. Na jego terenie pojawi się też wewnętrzny regulamin, którego trzeba będzie przestrzegać, aby nie dopuścić do sytuacji, w których plac zabaw będzie użytkowany w niewłaściwy sposób lub ulegnie zniszczeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tym nie mniej, Panie Andrzeju W. projekt uważam za interesujący! Faktycznie mogę sobie wyobrazić iż dla wielu ludzi po pracy lub po uczelni, taki plac zabaw może być miejscem relaksu ciała i umysłu na świeżym powietrzu, miejscem spotkań towarzyskich !

Pod jednym wszakże warunkiem: - iż zachowaliśmy nie tylko w umysłach wspomnienia z dzieciństwa, ale że kochamy dziecko i naturę w sobie, w swoich sercach !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bogaty to kraj, bogate miasta, skoro takie pomysły przychodzą ludziom do głowy.


,,Budżet partycypacyjny – demokratyczny proces dyskusji i podejmowania decyzji, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec gminy decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu gminnego lub też publicznego.
Najczęściej jest on tworzony poprzez wykorzystanie takich narzędzi, jak poznanie priorytetów w wydawaniu pieniędzy przez samych członków danej wspólnoty, wybór delegatów budżetowych, reprezentujących lokalne społeczności, wsparcie techniczne ze strony rajców miejskich (na poziomie lokalnym), lokalne i regionalne zgromadzenia w celu debaty i głosowania nad priorytetowymi wydatkami, a następnie implementacja pomysłów mających bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców.
Badania, a także praktyka miast korzystających z tej formy demokracji uczestniczącej wskazują, że skutkuje on wyższą jakością życia, zwiększonym zadowoleniem z usług publicznych, większą przejrzystością i wiarygodnością władz publicznych, większym udziałem w życiu publicznym (szczególnie osób wykluczonych), a także edukacją obywatelską[potrzebne źródło]."
Z wikipedii.

Jak to u nas potrafią wyrywać publiczną kasę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.