Facebook Google+ Twitter

Pierwszy pociąg metra przejechał tunelem pod Wisłą

Centralnym odcinkiem II linii metra przejechał pierwszy pociąg. Jak podkreśla rzecznik Metra Warszawskiego wszystko odbyło się bez żadnych problemów technicznych. Prace wykończeniowe potrwają do 30 września.

 / Fot. A.Savin [CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or FAL], via Wikimedia CommonsW środę pomiędzy godz. 19:00 a 20:00 pociąg metropolis wyprodukowany przez Alstom wyruszył ze stacji Rondo Daszyńskiego i dojechał do stacji Dworzec Wileński - podaje Tvn Warszawa. Oznacza to, że pociąg przejechał nie tylko pod ulicami Warszawy, ale także tunelem pod Wisłą.

Środowy przejazd pociągu rozpoczął intensywne przejazdy techniczne, które teraz odbywać się będą każdego dnia. Przede wszystkim należy dokładnie przetestować odcinek między stacjami Nowy Świat - Uniwersytet i Centrum Nauki "Kopernik". To tam znajduje się najbardziej stromy spadek w tunelu. Jak podaje gazeta.pl testami na tym odcinku zajmie się Instytut Pojazdów Szynowych z Poznania.

Jak wiadomo, najbardziej opóźnionym przystankiem II linii metra jest stacja Centrum Nauki "Kopernik". Pracuje tam ponad 300 robotników. Wszystko po to, aby zdążyć przed 30 września, czyli planowanym terminem zakończenia inwestycji. Nie oznacza to jednak, że od 1 października warszawiacy będą mogli korzystać z II linii metra. O tym kiedy metro zostanie uruchomione zadecydują organy zewnętrzne m.in. straż pożarna i sanepid.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najważniejsze aby zdążyć przed jesiennymi wyborami a później niech się wali i pali < a bilety po 7 zeta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.