Facebook Google+ Twitter

Pierwszy podręcznik jazdy samochodem terenowymjuż w sprzedaży!

Nadchodzący długi weekend majowy to okazja, by spróbować swoich sił w jeździe off-roadowej. Przed kolejnym sezonem warto sięgnąć po nowe wydawnictwo Auto w terenie. Podstawy jazdy 4x4 autorstwa Sławomira Makaruka.

 / Fot. Sławomir MakarukSławomir Makaruk to polski podróżnik, fotograf, kierownik wypraw (m.in. programu podróżniczego TVP2 Boso przez świat), instruktor nurkowania, ratownik ochotnik TOPR i instruktor jazdy off-roadowej. Swoją pierwszą wyprawę odbył w 1983 roku jadąc Tarpanem do Meksyku. W roku 1991 wygrał polskie eliminacje do Camel Trophy – ekstremalnego rajdu odbywającego się w różnych częściach kuli ziemskiej, uznawanego za najtrudniejszy rajd przeprawowy na świecie. Był członkiem pierwszej polskiej ekipy uczestniczącej w rajdzie w Tanzanii i Burundi, a do roku 1996 organizował polskie i europejskie selekcje Camel Trophy. Sześciokrotnie brał udział w szkoleniach specjalnych organizowanych przez firmę Land Rover w Eastnor Castle w Wielkiej Brytanii, uważanych za najlepszą szkołę jazdy off-roadowej na świecie.

Podręcznik
Auto w terenie. Podstawy jazdy 4x4 skierowany jest przede wszystkim do początkujących, choć doświadczeni kierowcy również znajdą tu wiele istotnych informacji i wskazówek. Książka to kompendium wiedzy na temat jazdy samochodem terenowym – począwszy od wyboru i przygotowania auta, poprzez techniki podstawowe i pracę ze sprzętem, aż po autoratownictwo. “Zdecydowałem się na napisanie podręcznika jazdy off-roadowej, gdyż na polskim rynku wciąż brakuje wydawnictwa, które kompleksowo traktuje aspekty związane z jazdą w terenie. Moim celem było zaprezentowanie wszystkich możliwości, jakie oferuje
auto terenowe i
pokazanie jak można je umiejętnie wykorzystać. Off-road dostosowanymi rajdowymi maszynami to jedno, ale samochód terenowy, którym wyjeżdżamy z salonu ma również olbrzymie możliwości, z których większość kierowców nie zdaje sobie sprawy. Mam nadzieję, że ta książka zwiększy zaufanie kierowców do posiadanych maszyn i umożliwi bezpieczniejsze poruszanie się w terenie” – mówi autor i dodaje „Off-road ma jedną, wielką zaletę - można uprawiać go praktycznie wszędzie: w lesie, w górach, na poligonach, w wąwozach. Liczy się przyjemność płynąca z jazdy i możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury”.

Auto w terenie. Podstawy jazdy 4x4 wkrótce także na płycie DVD.
Zapraszamy na Facebook.com/AutoWTerenie

Partnerem projektu jest Volkswagen Group Polska.
Patronami medialnym wydawnictwa są: Auto Świat 4x4, Radio Dla Ciebie, Malemen, Auto Motor i Sport, Wp.pl, Moto.wp.pl, Autocentrum.pl i ROstyleandlife.com.


Dodatkowe informacje:

Małgorzata Mazur, Media Metropolis
mmazur@mediametropolis.pl, (22) 266 05 32 / 601 280 484

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.