Facebook Google+ Twitter

Pierwszy polski Opel z Gliwic zjechał z taśmy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 16:31

Z taśmy produkcyjnej w gliwickiej fabryce Opla zjechał pierwszy egzemplarz seryjny modelu Astra 4. Uczestniczący w uroczystości przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyraził nadzieję, że fabryka nie zostanie zamknięta.

Profesor Buzek dodał, że w koncernie General Motors, do którego należy Opel, przewiduje się zwolnienia, ale bez zamykania fabryk. Powiedział, że zakład w Gliwicach, prawdopodobnie najlepsza fabryka Opla w Europie, ma przed sobą jasną przyszłość.

Buzek podkreślił, że załoga optymalnie wykorzystała okres kryzysu w branży motoryzacyjnej. Przejściowo zmniejszono produkcję i pracowały tylko dwie zmiany, ale teraz nadszedł czas, by znów przyspieszyć.

Wszystko wskazuje na to, że od Nowego Roku produkcja w Oplu znów ruszy na 3 zmiany. Co godzinę z taśmy produkcyjnych będzie zjeżdżać 25 samochodów Astra czwartej generacji.

Opel Astra 4 jest najnowocześniejszym modelem klasy samochodów średnich w Europie. W polskich salonach będzie dostępny od stycznia przyszłego roku. Ma kosztować od 58 tysięcy złotych, w zależności od wersji i koloru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.