Facebook Google+ Twitter

Pierwszy polsko-afrykański film na 7. edycji "AfryKamery"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-23 14:50

"Nyami Nyami i jajka zła" będzie można obejrzeć w kwietniu na VII Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera. To afrykańska baś w konwencji musicalu i horroru z elementami teatru ludowego.

 / Fot. Materiały prasoweW sobotę 18 lutego z wielkim rozmachem zaczął się I Festiwal Filmów Afrykańskich w Luksorze (Egipt). Wśród tuzina filmów wybranych do konkursu krótkich metraży znalazła się polsko-zimbabweańska koprodukcja „Nyami Nyami i jajka zła”. Jest to pierwsza polsko-afrykańska produkcja filmowa.

Film wyreżyserowała znana pisarka, działaczka na rzecz kobiet oraz reżyserka TsiTsi Dangarembga (Jako pierwsza Afrykanka wydała powieść w Wielkiej Brytanii - „Nervous Conditions” - w języku angielkim. Noblistka, Doris Lessing, nazwała ją "jedną z najważniejszych powieści dwudziestego wieku"). Za kamerę stanął polski operator Łukasz Smolnik, a producentem filmu jest dyrektor programowy festiwalu AfryKamera Przemysław Stępień. Pokaz filmu podczas festiwalu w Luksorze jest jednocześnie jego światową premierą. W Polsce film będzie można zobaczyć podczas VII Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera, który w Warszawie odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia.

 / Fot. Materiały prasowe„Nyami Nyami i jajka zła” to istna baśń afrykańska, która miesza konwencję musicalu i horroru z lokalnymi tradycjami teatru ludowego. Z otchłani ciemnych wód rzeki Zambezi wynurza się wcielenie zła w postaci krokodyla i obietnicami deszczu kusi mieszkańców wioski cierpiących z powodu suszy. Z tych samych wód wielka biała bogini-wąż Nyami Nyami wysyła swoją wysłaniczkę, żeby wybawiła jej lud spod ciemnej władzy. Ale w obliczu głodu nawet magiczna potęga wężowego przedstawiciela nie jest w stanie wyplenić zła. Jedyne, co może uratować wioskę to ofiara z własnego ciała złożona przez Nyami Nyami...

Film stanowi drugą część trylogii Kare Kare Zvako (pierwszą była nagradzana na całym świecie „Dzień matki”).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.