Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7864 miejsce

Pierwszy profesjonalny tor gokartowy w Płocku!

- Przychodzimy tutaj już nie pierwszy raz i dobrze się bawimy – mówią zgodnie Natalia i Waldemar. - Oczywiście ja wygrałam – podkreśla Natalia Gontarek, która na co dzień uczy się w jednej z płockich szkół średnich, a po zajęciach lubi odstresować się na torze kartingowym Arocart, znajdującym się w podziemnym parkingu Galerii Wisła.

 / Fot. materiały toruJak widać motoryzacyjnemu szaleństwu poddają się nie tylko panowie, ale i panie.
- Co prawda tor cieszy się największym zainteresowaniem wśród młodych mężczyzn, ale dziewczyny nie chcą być gorsze i są często odważniejsze od swoich kolegów czy partnerów -
mówi Wiadomościom24.pl Arkadiusz Jędraszczyk, właściciel toru Arocart.

Jeden z bolidów. -Nasze pojazdy są jednymi z najlepszych Europie. Podobnymi gokartami może pochwalić się w Polsce tylko jeden z warszawskich torów – zapewnia właściciel toru. / Fot. materały toruDlaczego warto przyjść na tor Arocart?
- To pierwszy tak profesjonalny tor gokartowy w Płocku. Nasze pojazdy są jednymi z najlepszych Europie. Podobnymi gokartami może pochwalić się w Polsce tylko jeden z warszawskich torów - uzasadnia Jędraszczyk.

Nie są to jednak modele bolidów, na których ścigają się profesjonaliści. Na płockim torze nie rozwiniemy większej prędkości niż 60 km/h. Zanim usiądziemy za kierownicą gokarta, obsługa poinstruuje nas jak zachować bezpieczeństwo, lecz przestrzeganie zasad zależy w dużej mierze od nas samych i naszej rozwagi.

Po każdym okrążeniu rywalizacji na torze na specjalnym monitorze pokazany jest czas kółka. / Fot. materiały toruJuż wkrótce szykuje się nie lada gratka dla fanów motoryzacyjnej rozrywki jaką są gokarty:
- Już niedługo ruszą zapisy do pierwszych w historii naszego toru zawodów. Aby móc wziąć udział w turnieju trzeba przejechać okrążenie w czasie krótszym niż 23,5 sekundy. Zwycięzcy na pewno otrzymają puchary, ale przewidzieliśmy także nagrody rzeczowe - wyjaśnia właściciel toru.

- Poza tym na naszym torze mamy taką zasadę, że jeżeli ktoś pobije ustanowione rekordy okrążenia to otrzymuje od nas puchar. Jeżeli najlepszy czas pobije któraś z pań, to dostaje specjalną statuetkę: „najszybszej dziewczyny Płocka” - tłumaczy Arkadiusz Jędraszczyk.

Warto więc spróbować swoich sił w pojeździe innym od tych, z którymi mamy styczność na co dzień. Wzrost adrenaliny gwarantowany!

Jaka jest cena rozrywki? Od poniedziałku do czwartku za 5 minut jazdy zapłacimy 15 złotych, za 10 minut - 20 złotych, a za kwadrans 30 złotych. Od piątku do końca weekendu stawka za 5-minutową przejażdżkę nie zmienia się. Jednak 10-minutowa jazda będzie kosztować nas 25 złotych, a za 15 minut zapłacimy 35 złotych. Aby spróbować swoich sił i zasiąść za kierownicą gokarta trzeba okazać dowód osobisty. Jeżeli nie ukończyło się 18 lat konieczne jest przyjście z prawnym opiekunem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mateusz fotek
  • mateusz fotek
  • 01.04.2011 19:18

ja mam 12 lat mogę wejść to jade

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.