Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8577 miejsce

Pierwszy raz w historii Rada Bezpieczeństwa ONZ dyskutowała o łamaniu praw człowieka w Korei Północnej

22 grudnia Rada Bezpieczeństwa ONZ zajęła się po raz pierwszy w historii łamaniem praw człowieka w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Pjongjang nie uznał posiedzenia. Swój sprzeciw wobec dyskusji wyraziły Chiny i Rosja.

https://flic.kr/p/9ncGjF / Fot. Roman Harak/CC BY 2.0Mimo sprzeciwu dwóch największych sojuszników Pjongjangu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ udało się przegłosować wniosek o dyskusję w sprawie łamania praw człowieka w Korei Północnej - podaje TVP Info.

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ, Samantha Power, przywołała podczas dyskusji relacje świadków z obozów pracy przymusowej w KRLD. "Dziś przełamaliśmy milczenie Rady Bezpieczeństwa. Zapaliliśmy światło, które odsłoniło przerażające rzeczy" - mówiła Power, cytowana przez USA Today.

Innego zdania był ambasador Chin, który stwierdził, że dyskusja powoduje wzrost napięć na Półwyspie Koreańskim. Zdaniem przedstawicieli Pjongjangu, Rada Bezpieczeństwa nie ma mandatu, by zajmować się prawami człowieka.

Czytaj także: Północnokoreańskie serwisy wracają do sieci po poważnych utrudnieniach. Nie wiadomo, czy doszło do ataku hakerskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.