Facebook Google+ Twitter

Pierwszy singel z nowej płyty George Dorn Screams

"Spacja kosmiczna" to tytułowy utwór z nowej płyty bydgoskiej grupy George Dorn Screams, która ukaże się 18 marca.

 / Fot. materiały prasoweBędzie to pierwszy pełnowymiarowy album tego zespołu od wydanego w 2011 roku krążka „Go Cry On Somebody Else’s Shoulder”.

Płytę "Spacja Kosmos" udało się zrealizować dzięki wsparciu fanów George Dorn Screams za pośrednictwem akcji crowdfundingowej oraz programowi stypendiów kulturalno-artystycznych Miasta Bydgoszczy.

Zespół George Dorn Screams powstał w 2006 roku w Bydgoszczy. Mają na koncie trzy albumy, jeden mini album oraz jedną EP-kę. Pojawili się na kilku kompilacjach, m.in. na płycie promującej OFF Festival oraz autorskim „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej z radiowej „Trójki” - obok takich wykonawców, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead.

Grupa George Dorn Screams to jeden z wielu muzycznych symboli miasta Bydgoszczy, dla której starają się robić jak najwięcej. Stąd pomysł zorganizowania w latach 2007-2008 Low Fi Festival, na którym zagrało blisko 40 alternatywnych zespołów (m.in. zagraniczne: Flunk, Mugison, Bang Gang, Worm Is Green, Rivulets).

Zagrali dotąd blisko 150 koncertów w kraju oraz zagranicą – w Niemczech, w Czechach, na Litwie. Supportowali kilka wyśmienitych grup – m.in. amerykański The Paper Chase, wystąpili dwukrotnie na festiwalu OFF w Mysłowicach.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.