Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

894 miejsce

Pierwszy ślub w plenerze w gm. Nowogard

Ślub w iście „amerykańskim stylu” to w Polsce nowość. W Nowogardzie pierwszy ślub, po zmianie ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego z 1 marca 2015 r., odbył się nad Jeziorem Nowogardzkim 4 maja 2016 r.

 / Fot. Piotr SuchyW sobotę – 4 maja br., słowa przysięgi małżeńskiej powiedzieli sobie Pani Wioleta Urbaniak i Pan Jakub Marian Kowalski. Uczynili to w wyjątkowym miejscu. Otóż ślub nie odbył się jak zwykle w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, ale w malowniczej scenerii Jeziora Nowogardzkiego, w pobliżu restauracji "Przystań". W obecności około 50 przybyłych gości oraz licznie zebranych mieszkańców Nowogardu, zaciekawionych tym niecodziennym wydarzeniem, ceremonię połączenia „węzłem małżeńskim” prowadziła Mariola Tyrcha – zastępca kierownika USC, dla której był to również pierwszy tego typu ślub.

Ślub w iście „amerykańskim stylu” to w Polsce nowość. Możliwość taka pojawiła dopiero 1 marca 2015 r., z chwilą zmiany ustawy – Prawo o aktach stanu cywilnego. Od tego momentu każda para, za dodatkową opłatą, może wziąć ślub cywilny w każdym miejscu. Musi ono jednak spełniać trzy warunki: zapewniać bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński, umożliwiać zachowanie uroczystej formy i musi znajdować się w okręgu rejestracji stanu cywilnego, właściwego dla danego kierownika urzędu stanu cywilnego.

Z informacji uzyskanych od nowożeńców wynika, że głównym powodem zawarcia związku małżeńskiego poza Urzędem był urzekający widok nowogardzkiego jeziora oraz sentyment, z jakim łączy się ich życie z Nowogardem, choć oboje urodzili się poza Nowogardem (Trzcianka i Jastrzębie Zdrój).

Zachęcamy pary do tworzenia niezapomnianych wspomnień i zawierania związków małżeńskich w nowogardzkich plenerach.

Piotr Suchy
(UM NOWOGARD, Radio eNka.FM)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zabrakło mi informacji: ile taka zmiana scenerii kosztuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.