Facebook Google+ Twitter

Pierwszy śnieg i pierwszy wypadek

Z najnowszych doniesień wynika, że pierwszy śnieg tej jesieni pojawił się w stolicy Tatr. Na Kasprowym Wierchu jest go już ponad 50 cm! Niestety zimowa pogoda doprowadziła do poważnego wypadku.

- Jesteśmy totalnie zaskoczeni - mówi zapytany mieszkaniec Zakopanego - takiej pogody w październiku nie było już od dawna - dodaje. Śnieg pada w górach od wczorajszego wieczoru i nadal nie przestaje.

Niestety, wraz z pierwszym opadem symbolu zimy zdarzył się dramatyczny incydent. Na idącą ulicami "Zakopca" parę, pod wpływem zalegającego na nim mokrego śniegu, spadł ciężki konar drzewa. Zaniepokojeni wydarzeniem świadkowie zadzwonili po straż i pogotowie. Karetka natychmiast zabrała rannych turystów do szpitala. Jak się potem okazało, oboje poszkodowani doznali ciężkiego urazu kręgosłupa, a jeden z nich również urazu czaszki i krwiaka.

Strażacy usunęli zalegające na ulicy gałęzie i uprzątnęli miejsce wypadku. Telefony od przestraszonych widokiem uginających się pod wpływem ciężaru śniegu gałęzi, strażacy odbierali dziś jeszcze kilkakrotnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.10.2009 18:55

14.10.2009w zwiazku z opadami snieżnymi Wydział Ochrony Środowiska UM Zakopane zamieści:

"Uwaga! Śnieg wciąż niebezpieczny!

W związku z trwającymi nadal opadami śniegu, tworzącymi okiść na gałęziach drzew, z których nie opadły jeszcze liście oraz spodziewanym silnym wiatrem, Urząd Miasta Zakopane przestrzega przed przebywaniem na terenach silnie zadrzewionych. Konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w sąsiedztwie drzew. Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i samochodom, zwracamy się z prośbą do właścicieli posesji, przylegających do ulic i chodników, o otrząsanie śniegu z krzewów i zwisających gałęzi. W przypadku powstania zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia przez zwisające lub obłamane gałęzie, a także odchylone od pionu lub rozłamane drzewa, należy kontaktować się z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Straży Pożarnej (tel. 018 20 20 910) w celu usunięcia zagrożenia. Jednocześnie należy zgłosić ten fakt do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane (tel. 018 20 20 412)."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2009 22:31

śnieg w październiku,w tamtym roku był we wrześniu, a chyba dwa lata temu popadało też w sierpniu:)Pod Tatrami wszyscy wiedzą że dopiero 3 śnieg będzie siedział, a to dopiero pierwszy wiec szybko stopnieje, choć bywały lata gdy już 1 listopada jeździliśmy na nartach. A jaka w tym roku zima będzie? Jadę skoro świt w Tatry, zobaczę czy "skorusa liście trzyma"... my w górach to w prognozy nie wierzymy, ludzie nadal obserwują przyrodę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.