120052 miejsce

Pierwszy sparing Widzewa Łódź. Bramka Sernasa

Piłkarze Widzewa Łódź w swoim pierwszym meczu w 2011 roku, pokonali w Gdyni miejscowy, drugoligowy Bałtyk 4:0. Bramki dla podopiecznych Czesława Michniewicza strzelali Piotr Grzelczak, Tomasz Lisowski, Sebastian Radzio i Darvydas Sernas.

Trener łodzian dał w piątkowym meczu szansę na występ wszystkim piłkarzom, którzy byli w pełni sił. Przeciwko Bałtykowi zagrali więc także nowi zawodnicy Widzewa. W pierwszej połowie na boisku pojawili się środkowy obrońca z Rumunii, Bogdan Straton oraz młody pomocnik Przemysław Radzio a po przerwie swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować ofensywny pomocnik, Fin Riku Riski i łotewski skrzydłowy Jurijs Zigajevs.

Widzewiacy do 29 stycznia przybywać będą na zgrupowaniu w Cetniewie, podczas którego rozegrają jeszcze dwa sparingi, z Chojniczanką Chojnice oraz Cartusią Kartuzy. Po powrocie do Łodzi, piłkarze prowadzeni przez Czesława Michniewicza zagrają z Olimpią Grudziądz, a następnie udadzą się na zagraniczny obóz przygotowawczy. Pierwotnie miejscem treningów Widzewa miała być Tunezja, jednak ze względu na niespokojną sytuację polityczną w tym kraju, łodzianie prawdopodbnie wybiorą inną lokalizację.

Bałtyk Gdynia - Widzew Łódź 0:4 (0:3). Bramki: Piotr Grzelczak (38), Tomasz Lisowski (42), Sebastian Radzio (44), Darvydas Sernas (79)

Składy

Bałtyk:
I połowa: Matysiak (Grubba) - Łoziński, Benkowski, Martyniuk, piłkarz testowany - Kawa, Lemanek, Granosik, piłkarz testowany - Łuczak, Kaszuba
II połowa: Gostomski - Łoziński (Kiciński), Benkowski, Martyniuk, Król - Kawa (Malicki), Michałek, Lemanek (Detlaff), Drzymała - Kudyba, Piotrowski

Widzew:
I połowa: Kaniecki - Ukah, Bieniuk, Straton, Lisowski - Grischok, Grzeszczyk, Kuklis, Grzelak - Radzio, Grzelczak
II połowa: Pytkowski - Ben Radhia, Madera, Szymanek, Dudu - Budka, Panka, Durić, Riski, Zigajevs - Sernas