Facebook Google+ Twitter

Pierwszy teledysk zespołu Ragana

Ragana, dubowy zespół ze stajni Karrot Kommando, prezentuje swoim fanom pierwszy teledysk.

W ubiegłym roku Ragana uraczyła nas debiutanckim albumem "So many reverbs to cross". Kunszt muzyków, grających na co dzień w zespołach Paprika Korps, Świetliki czy Lion Vibrations, doceniony został przez wytwórnię Universal Egg, która wydaje światowej sławy gwiazdy muzyki reggae. W ten sposób Ragana, mimo swej krótkiej historii, stała się zespołem, którego nagrania dostępne są na wszystkich kontynentach.

Spektakularny początek międzynarodowej współpracy Ragany nabiera jednak dopiero rozpędu. Autorem klipu do utworu "A-a-a", o którym mowa w niniejszym tekście, jest bowiem pan Antanas Skučas - litewski grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, mający w swoim dorobku wiele krótkometrażowych filmów, między innymi Raganos Burtai, za którą otrzymał Grand Prix festiwalu Pravda 1 Minutė.

Na podstawie tego obrazu stworzył do muzyki krakowskiego zespołu baśniową i metaforyczną opowieść pełną odniesień do litewskiej mitologii.

Ragana to w językach bałtyckich "wiedźma", w pierwotnym znaczeniu słowa, kobieta posiadająca wiedzę, pożyteczna i szanowana przez społeczeństwo badaczka tajemnic ziołolecznictwa, medycyny i przyrody.

Rola instrumentów w twórczości Ragany ogranicza się głównie do sekcji rytmicznej. Na tej bazie wokalistka Jahga wyspiewuje historie. To jej charakterystyczny głos buduje całą melodię utworów. Pierwszy plan jednak, zgodnie z tytułem płyty, pozostawiony jest dla dub'u - przestrzennych efektów i brzmień przetrawionych przez specjalną dub-maszynerię.

Ragana w internecie:

* Link do filmu: http://www.karrot.pl/aaaa_video
* Ragana: http://www.karrot.pl/ragana
* Oficjalna strona zespołu Ragana: www.ragana.pl
* So Many Reverbs To Cross: http://www.karrot.pl/somanyreverbstocross

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak podawane informacje czytający lekko sobie je przyswaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.