Facebook Google+ Twitter

Pierwszy tom młodzieńczych "Dzienników" Agnieszki Osieckiej wkrótce w księgarniach

W przeddzień urodzin Agnieszki Osieckiej (8 października) w księgarniach ukaże się pierwszy tom jej dzienników z lat 1945-50. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych książek roku.

 / Fot. Eric The FishDo 2017 r. wydawnictwo Prószyński i S-ka planuje publikacje kolejnych czterech tomów „Dziennika”. Obejmą one okres do 1958 roku. Pierwszy tom liczy prawie 500 stron. Rodzina nie ingerowała w treść i nie zamierza tego robić w kolejnych tomach.

Córka, Agata Passent, przyznała, że nie tak szybko zobaczymy zapiski dorosłej Osieckiej. Wynika to z tego, że były prowadzone mniej regularnie. Jak informuje Wyborcza.pl piosenkarka pisała także w notatnikach, kalendarzach, które – celowo bądź nie – zostawiała u znajomych lub w miejscach publicznych. Poza tym książka jest szczegółowo opracowywana. Karolina Felberg stworzyła przypisy zawierające informacje o osobach czy dodatkowe objaśnienia.

Osiecka zaczęła prowadzić dziennik w wieku dziewięciu lat. Prof. Andrzej Zielniewicz (autor wstępu) przyznał, że mamy w nich do czynienia z osobą dojrzałą. Pisze ona o pierwszych miłościach i kontaktach towarzyskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.