Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11877 miejsce

Pierwszy tomik poetycki Teresy Wolskiej Gęsiarz

Jeszcze pachnie świeżym drukiem książka, którą trzymam w ręku. To tomik poetycki Teresy Wolskiej Gęsiarz pt: "Ulotność chwil", którego wydawcą jest Wydawnictwo Autorskie Magdaleny Kapuścińskiej.

 / Fot. t.w.j.cz.RECENZJA
Jeszcze pachnie świeżym drukiem książka, którą trzymam w ręku. To tomik poetycki Teresy Wolskiej Gęsiarz pt: "Ulotność chwil", którego wydawcą jest Wydawnictwo Autorskie Magdaleny Kapuścińskiej. Przyznam , że dawno słowa nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak w przypadku twórczości Teresy Wolskiej Gęsiarz, którą mam zaszczyt i przyjemność znać osobiście. Bogactwo emocji zawarte w wierszach to ładunek, który eksploduje za każdym razem gdy czytelnik zapoznaje się z każdym kolejnym wierszem. Widać jak na dłoni, że autorka jest osobą bogatą wewnętrznie, wrażliwą i ceniącą każdą chwilę swojego życia co eksploruje np. w wierszu "Zmysły" pisząc .... "... ponad czasem utulimy zmysły nasycone chwilami .. ". Można tę frazę również rozumieć w ten sposób, że każda zmysłowość mimo wszystko jest chwilą , mgnieniem, które szybko przemija. Zmysłowość nawet ta szeroko pojmowana jest dotykiem , które sprawia przyjemność, ale nie trwa wiecznie. Teresa Wolska Gęsiarz jest autorką, która tworzy na obczyźnie. Pełno jest więc w jej wierszach tęsknoty i różnego rodzaju pragnień. W wierszu " Za szklaną ścianą" autorka pisze... ".. chłodem błękitu wypatrzone oczy ... bolą wrażliwością .. ". Gdzie patrzą jej oczy ? Za kim, lub za czym tęsknią? Czy swoim spojrzeniem dostrzega to co niewidzialne? Wiele jest pytań i wątków o naturze filozoficznej, w które wprowadza autorka czytelnika. Jedno jest pewne, poetka każdą chwile chce zatrzymać za wszelką cenę, jednak czas nie stoi w miejscu - to on czas wytrąca z rąk Teresy Wolskiej Gęsiarz te chwile. Z każdym wierszem autorka oswaja czytelnika ze światem , zachęca by patrzeć jej wzrokiem. .... " .. i tylko żal na rzęsach nie pozwala zapomnieć o bólu istnienia " zauważa poetka w wierszu " Ciężar" , by dać wyraz swej naturze twórcy, naturze poetki uwiedzionej przez sztukę pisania wierszy. Bez wątpliwości polecam lekturę tomiku "Ulotność chwili" Teresy Wolskiej Gęsiarz, który dostępny jest bezpośrednio u autorki.
W styczniu 2017 roku planowane jest spotkanie autorskie z poetką połączone z promocją tomiku w miejscowości Międzychód. O szczegółach będą informować portale społecznościowe i inne miejsca informacji kulturalnej.

Teresa "Wolska" Gęsiarz lat 54. Rodowita wrocławianka ,wciąż kochająca to miasto, pomimo bolesnych wspomnień. Mieszka na stałe w Wielkopolsce niedaleko Poznania, lecz większość czasu mieszka i pracuje w Niemczech. Żona, mama i babcia. Od najmłodszych lat kocha muzykę, malarstwo,poezję, literaturę. Ma wiele zainteresowań i stara się tym "miłościom" być wierna. Pisze i maluje już od lat szkolnych. Od niespełna 5 lat z dala od bliskich, na obczyźnie większość wolnego czasu poświęca na pisanie wierszy. Założyła swoją stronę autorską na Facebooku " Natchnienia sercem pisane - moje wiersze" gdzie spotkała się z serdecznym przyjęciem jej twórczości. Należy do kilku grup poetyckich na Fb. Jej wiersze ukazały się w kilku antologiach:
Almanach I ,II i III Kawiarenki poetyckiej.
Antologia 1 Peron Literacki, gdzie jest autorką okładki.
Almanach W deszczu słów
Antologia e-skwerek poetów.
Jej wiersze prezentowane były na antenie radia Banita Max i w RNA (Radio Niezależnych Artystów).Od 2 lat uczestniczy w wydarzeniu Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską, gdzie prezentuje swoje obrazy i wiersze i spotyka wspaniałych ludzi podobnych do niej samej przepełnionych pasją tworzenia. W tym roku wydała swój pierwszy, debiutancki tomik wierszy "Ulotność chwil". Kocha poezję, ale nie mówi o sobie "jestem poetką".....po prostu pisze jak jej w duszy zagra.
Jej ulubione motto to fragment wiersza ukochanego przez nią poety Władysława Broniewskiego:
" Nie wiem, co to poezja,
jest w niej coś z laski Mojżesza:
strumień dobędzie ze skały,
umie zabijać i wskrzeszać."

Kontakt z poetką na portalu społecznościowym :

https://www.facebook.com/teresa.wolska.946

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.