Facebook Google+ Twitter

Pierwszy Turniej Polsko-Chiński Go na China Expo Poland

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-31 14:37

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowany zostanie Turniej Polsko-Chiński Go. Będzie on jednocześnie pełnił rolę eliminacji do tegorocznej Ligi Mistrzostw Polski w tej starochińskiej grze.

Na zwycięzców turnieju czekać będą atrakcyjne nagrody pieniężne. Ponadto, czterech najwyżej sklasyfikowanych graczy z Polski awansuje do finału krajowych mistrzostw. Premierowa edycja turnieju odbędzie się na Targach China Expo Poland, w dniach 5-6 września br., w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Organizatorami zawodów są Polskie Stowarzyszenie Go oraz Polsko-Chińskie Towarzystwo Gospodarczo-Kulturalne.

Starochińskie Go
Go jest starochińską grą planszową, zaliczaną do najstarszych na świecie - liczy sobie bowiem już tysiące lat. Przez wielu uważna jest za połączenie nauki, sportu i sztuki. Jej celem jest otoczenie własnymi kamieniami na planszy zwanej goban obszaru większego niż terytorium przeciwnika.

- Go wymaga strategicznego podejścia. Legenda głosi, że grę tę wynalazł jeden z cesarzy chińskich jeszcze przed naszą erą dla wzmocnienia umysłu swojego syna. Dziś zyskuje na popularności na całym świecie, w tym także w naszym kraju. Tym bardziej cieszy fakt, że mamy okazję zorganizować po raz pierwszy Turniej Polsko-Chiński Go. Będzie to okazja, by zacieśniać kontakty między zawodnikami z obu tych państw. Zapraszamy więc graczy Go do wspólnej zabawy na China Expo Poland – mówi Chai Hongyun, prezes Polsko-Chińskiego Towarzystwa Gospodarczo-Kulturalnego.

Dla kogo?
Turniej Go na China Expo Poland przeznaczony jest dla graczy z Polski i Chin. Niemniej jednak udział mogą wziąć w nim również zawodnicy z całej Europy. Warunkiem jest posiadanie obywatelstwa państwa europejskiego lub karty pobytu na terenie Polski. Pula nagród w konkursie to ponad 10 tys. zł. Ponadto, dla pierwszych 30 zarejestrowanych osób spoza stolicy, organizatorzy zapewniają darmowy nocleg. Pierwsza runda rozpocznie się w piątek, 5 września, o godz. 12.00, a zawody zakończą się w sobotę, 6 września, o godz. 15.00. Premierowy Turniej Polsko-Chiński Go połączony został z eliminacjami do krajowych mistrzostw. Tym samym, czterech najwyżej sklasyfikowanych graczy - obywateli Polski lub posiadających kartę stałego pobytu, którzy są członkami Polskiego Stowarzyszenia Go, awansuje do finału Mistrzostw Polski. Zawodnicy z kolejnych miejsc, którzy spełniają warunki formalne będą z kolei pełnić funkcję rezerwowych. Sędzią turnieju będzie Michał Parkoła.

Polsko-chiński biznes na China Expo Poland
Oprócz zacieśniania relacji poprzez turniej Go między graczami z Polski i Państwa Środka, China Expo Poland to też okazja, by nawiązać kontakty z dalekowschodnim biznesem. Na targi do Warszawy przyjadą przedstawiciele chińskich firm z różnych regionów kraju w poszukiwaniu partnerów handlowych. Przez trzy dni, od 4 do 6 września, na stoiskach prezentować będą najnowsze oferty z wielu branż, w tym wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, oświetlenia, elektroniki oraz tekstyliów. Ponadto dla zagranicznych wystawców zorganizowany zostanie specjalny sektor usług dla biznesu polsko-chińskiego, w którym zaprezentują się m.in. firmy konsultingowe, finansowe, logistyczne, telekomunikacyjne czy oferujące porady prawne, a także banki i szkoły językowe.

Wiedza o współpracy
Części wystawienniczej China Expo Poland towarzyszyć będą eksperckie panele poświęcone dwustronnej współpracy. Omówione zostaną zagadnienia związane z eksportem i inwestycjami. Specjaliści podpowiedzą m.in., jak osiągnąć sukces w eksporcie do Państwa Środka czy też przyciągnąć inwestorów z tego kraju do Polski. Nie zabraknie też tematów dotyczących importu. Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się, jak sprawdzić kontrahenta w Chinach, a także co sprowadzać z Dalekiego Wschodu w najbliższych latach. Ponadto, eksperci poruszą też kwestie rozliczeń i płatności w polsko-chińskim biznesie, transportu towarów między tymi krajami czy różnic kulturowych w negocjacjach. Ponadto, zorganizowana zostanie też lekcja języka chińskiego, która pozwoli poznać zwroty ułatwiające pierwsze kontakty biznesowe. Trzy dni targów to również konkursy i atrakcje przybliżające zwiedzającym kulturę Państwa Środka.

IV Targi China Expo Poland odbywają się pod honorowym patronatem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Krajowej Izby Gospodarczej, Związku Banków Polskich i Stowarzyszenia Eksporterów Polskich. Sponsorem imprezy jest firma Lycamobile, a oficjalnym przewoźnikiem Polskie Linie Lotnicze LOT. Równolegle odbywać się będą premierowe Targi Warsaw Home Expo przeznaczone dla branży wyposażenia wnętrz. Więcej informacji na www.chinaexpo.pl.
(Practum Consulting)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.