Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34720 miejsce

Pierwszy w historii Szwajcarii Dzień Ojców

Szwajcarzy świętują dziś (17 czerwca) po raz pierwszy w historii "Dzień Ojców". Święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych 19 czerwca 1910 r. w miejscowości Spokane w stanie Waszyngton ku czci Williama Smart’a, opiekuńczego ojca, który samotnie wychował sześcioro dzieci.

„Opiekuńczość i troskliwość jest również męska”


Dziecko / Fot. Jordan CiburaW Polsce jest obchodzone dopiero od 1965 r., a Szwajcarzy obchodzą je, co prawda dopiero od dziś, ale mają na to 365 powodów. Beat Kappeler dziennikarz oraz propagator szczęśliwej rodziny zalicza do nich m.in. to , że:„dzieci potrzebują mocnych ojców” [„bo mocno” angażują się w wychowanie potomstwa] , „opiekuńczość i troskliwość jest również męska” oraz i „jestem tego wart, by być ojcem”. To święto ma zwrócić uwagę społeczeństwa na niedostateczne zaangażowanie się ojców w wychowanie dzieci.

23 czerwca my obchodzimy nasze Święto Ojca


A jak to wygląda w Polsce? 23 czerwca my obchodzimy nasze Święto Ojca. Jesteśmy jednak godnymi ojcami? Na stronie http://www.vaetertag.ch/de/projekte można rozwiązać " Papa-Test "[dla znających niemiecki] i sprawdzić swój stan ojcowskiej wiedzy. Czy wiecie jak co najbardziej lubi twoje dziecko? Jaka jest jego ulubiona potrawa? Potraficie ją przygotować? Jak nazywają się przyjaciele Waszej pociechy, których nauczycieli lubi Wasze dziecko, a których nie? Jesteście w stanie odpowiedzieć na te pytania?

Niemieckie przedszkolaki zapytane czego sobie życzą odpowiadały, że życzą sobie, aby ich tatuś nie chodził tylko do pracy, ale też jeździł z nimi na wycieczki, więcej się z nimi bawił, nie krzyczał i nie wiedział wszystkiego lepiej, czy też, żeby zostawił ich zabawki w spokoju. A co odpowiedziałoby na takie pytanie Twoje dziecko?

Polecam:
http://www.vaetertag.ch/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kuba tomasz
  • kuba tomasz
  • 31.05.2011 16:27

żal

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda, że taki krótki. ale dobrze , że jest. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za ciekawy tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O właśnie - może i u nas trzeba "zwrócić uwagę społeczeństwa na niedostateczne zaangażowanie się ojców w wychowanie dzieci"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.