Facebook Google+ Twitter

Pierwszy w Polsce Akatyst ku czci św. Józefa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-16 12:47

W Kaliszu został zrealizowany niezwykły projekt liturgiczno - muzyczny. Kilkunastoosobowy chór męski pod kierunkiem Jakuba Tomalaka dokonał pierwszego polskiego nagrania Akatystu ku czci. Św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy.

Autorem słów Akatystu jest Piotr Kazański, profesor Moskiewskiej Akademii Duchownej (pierwsze wydanie w 1871 roku). Obok pięknie wydanej płyty będziemy mogli cieszyć się koncertami, podczas których usłyszymy ten utwór. Wykonaniom tej muzycznej opowieści towarzyszy specjalnie na tę okazję napisana ikona z mało znanym obliczem Świętego Józefa.

Na krążku znajdują się również dwie zupełnie nowe kompozycje utrzymane w duchu muzyki cerkiewnej: Tryptyk Chwalebny Orientalis i Gloria Patri Orientalis. Płytę można nabyć podczas koncertów (wstęp wolny) oraz od 19 marca na allegro.pl.
Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na Fundację MOCNI MIŁOŚCIĄ, a zwłaszcza na powstający w Kaliszu Dom Matki Teresy z Kalkuty dla osób przewlekle chorych.

Prawykonanie i premiera płyty 19 marca w Uroczystość św. Józefa, w kościele pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu o godz. 19.30. Planowane są już wykonania Akatystu na terenie całej Polski.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.