Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14116 miejsce

Pierwszy w Polsce darmowy live streaming z programistami

Ruszył pierwszy w Polsce cykl darmowych live streamów z polskimi programistami pracującymi za granicą dla światowych gigantów i przy innowacyjnych startupach technologicznych.

 / Fot. Just join ITOsławiona Dolina Krzemowa, Google, Facebook, Dropbox, Trivago, A*STAR – polscy programiści udowadniają, że praca w tych miejscach to nie marzenie, ale możliwy do osiągnięcia cel. Właśnie rozpoczął się projekt „Just Join IT” – cykl live streamów, podczas których specjaliści IT opowiadają, jak wygląda praca w największych firmach na świecie z branży oraz najbardziej innowacyjnych startupach technologicznych. To pierwsza w Polsce taka inicjatywa, podczas której każdy - za darmo - może nie tylko posłuchać specjalistów, ale także zadawać pytania w stylu AMA – Ask Me Anything.

Skąd pomysł?


Wśród natłoku wiedzy każdy z nas oczekuje konkretnych, maksymalnie skondensowanych informacji. Co więcej, zdajemy sobie sprawę, jak ważny na rynku pracy jest rozwój i zdobywanie nowych kompetencji. Szczególnie w przypadku branż, takich jak: IT, nowe technologie czy marketing - jeśli nie śledzi się trendów - szybko wypada się obiegu. Choć informacji dostępnych w internecie jest mnóstwo, najcenniejsze są te z bezpośredniego źródła, zebrane w formie zrozumiałej również dla osób dopiero wchodzących do świata IT. Stąd pomysł na live streamy ze światowymi programistami, w których udział może wziąć każdy, bez ponoszenia żadnych kosztów. Wystarczy dostęp do internetu, by transmisję oglądać z każdego miejsca i dowolnego urządzenia, komentować i zadawać pytania rozmówcy.

Nauka od najlepszych - za darmo

“Just Join IT” trwa do końca maja 2017 r., obejmując kilkanaście spotkań online z najciekawszymi polskimi programistami. Autor - Piotr Nowosielski porozmawia m.in. z Piotrem Czubakiem, który pracuje w Seattle jako Software Engineer Google, Łukaszem Młynikiem, który realizuje się jako developer w ambitnym startupie e-commerce celującym w region Zatoki Perskiej oraz Łukaszem Orłowskim, pracującym jako Computational Scientist w A*STAR (Agency for Science, Technology and Research) z Singapuru. Zapyta Agatę Cieplik z Nowego Jorku o to, jak Dropbox promuje naukę programowania wśród kobiet, a Mikołaja Wawrzyniaka z Trivago - jak narodził się DO!Hack, pierwszy hackathon zorganizowany przez studentów w NRW. Pytania w stylu Ask Me Anything (zapytaj mnie o cokolwiek) mogą zadawać także uczestnicy transmitowanych na żywo wywiadów.

Dzięki live streamom z polskimi programistami można dowiedzieć się, jak wyglądają realia pracy w Dolinie Krzemowej i innych interesujących miejscach, oraz co zrobić, by zdobyć tam stanowisko. Można też poznać narzędzia, z których korzystają specjaliści IT pracujący w największych firmach z branży. Warto skorzystać z okazji, bo takiej szczegółowej wiedzy w Polsce brakuje, a zdobyć ją można wyłącznie od doświadczonych praktyków.

Na live streaming z polskimi programistami można zapisać się na stronie: event.justjoin.it.

Program:

10 maja (środa): 9:00
Grzegorz Kossakowski – Free electron w Stripe / San Francisco, USA

12 maja (piątek): 21:00
Łukasz Orłowski – Computational Scientist w A*STAR / Singapur oraz Nowy Jork

13 maja (sobota): 17:00
Agata Cieplik – Software Developer w Dropbox / Nowy Jork, USA

15 maja (poniedziałek): 19:00
Piotr Czubak – Software Engineer w Google / Seattle, USA

16 maja (wtorek): 19:00
Dawid Ostrowski – Developer Relations Program Manager w Google / Zurych, Szwajcaria

18 maja (czwartek): 18:00
Mikołaj Wawrzyniak – Software Engineer w Trivago / Dortmund, Niemcy

20 maja (sobota): 20:00
Łukasz Młynik – Software Engineer w Noon / Dubaj

22 maja (poniedziałek): 10:00
Jakub Jurkiewicz – Team Leader w Orion Health / Auckland, Nowa Zelandia

25 maja (czwartek): 18:00
infoShare Academy – Trenerzy Akademii / Gdańsk, Warszawa, Lublin


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.