Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5316 miejsce

Pierwszy w Polsce licznik rejestrujący ruch rowerowy stanął w Łodzi

W Łodzi, na drodze rowerowej wzdłuż al. Mickiewicza został zamontowany pierwszy w Polsce licznik rejestrujący ruch rowerowy.

Licznik rejestrujący ruch rowerowy wzdłuż al. Mickiewicza w Łodzi. / Fot. Mariusz ReczulskiJak informuje tvp.info, na wniosek pełnomocnika prezydent miasta Hanny Zdanowskiej ds. Licznik ruchu rowerowego. Szerokość 120 cm i 135 cm wysokości, całość stoi na ponad dwumetrowym słupie. / Fot. Mariusz Reczulskipolityki rowerowej, Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, w nocy z 20 na 21 grudnia 2011 roku, zamontował urządzenie, które rejestruje ruch rowerowy w centrum miasta. Licznik został zamontowany na drodze rowerowej wzdłuż al. Mickiewicza, naprzeciwko SDH Central.

Pełnomocnik ds. polityki rowerowej Witold Kopeć ocenia, że licznik na al. Mickiewicza dostarczy danych na temat ruchu rowerzystów, będzie także
Licznik jest w fazie testów. Jeżeli ktoś obok niego przebiegnie, też może zostać zaliczony jako rowerzysta. / Fot. Mariusz Reczulskinarzędziem promocji ruchu rowerowego w mieście.

W 2012 roku, w kilkudziesięciu punktach w mieście, został przeprowadzony pomiar liczby rowerzystów. Badania te miały na celu oszacować ruch rowerowy w Łodzi, w zależności np. od pory roku czy pogody.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hubert
  • Hubert
  • 31.12.2011 01:37

Na temat rowerów w Łodzi lepiej posiłkować się RowerowaLodz.pl a nie TVP INFO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.