Facebook Google+ Twitter

Pierwszy w Polsce ślub lesbijski odbył się w Żelazowej Woli

11 września nieopodal dworku Chopina w Żelazowej Woli odbył się ślub Ani i Grety. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Choć Ania i Greta podczas ceremonii starały się wystąpić jak para hetero, to ich związek różni się od innych. Ania biologicznie i formalnie jest mężczyzną, Greta, od lat żyje w lesbijskich związkach.

Greta i Ania są przedstawicielkami ruchu mniejszości seksualnych. Ania biologicznie i formalnie jest mężczyzną, psychicznie jednak jej osobowość odpowiada kobiecej naturze. Druga z kobiet, Greta, od lat żyje w lesbijskich związkach - donosi wyborcza.pl

Dziewczyny poznały się na spotkaniu Kampanii przeciw Homofobii. Ania zwróciła wówczas uwagę Grety, od tej pory ich związek nabierał tempa. -„Stopniowo poznawałyśmy się i zaczęłam rozumieć, że to jest to”- wypowiada się dla gazety wyborczej Ania. Obecnie kobiety tworzą niezwykle ciepłą i zgraną parę. Doskonale się rozumieją i uzupełniają. Zdają sobie sprawę z tego, że ich miłość jest wyjątkowa. Dlatego też postanowiły przypieczętować prawnie swój związek.

W naszym prawie krajowym ślub ten urasta do rangi precedensu. Polska bowiem należy do grupy państw Unii Europejskiej, w której pary ze środowiska mniejszości seksualnych nie mają żadnych możliwości zawarcia formalnego związku. Może wydarzenie to będzie okazją, by zastanowić się nad nowelizacją prawa polskiego w tej kwestii?

Obecnie małżeństwa homoseksualne dopuszczalne są w Holandii, Belgii, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Islandii. Związki partnerskie natomiast we Francji, w Niemczech, Finlandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Szwajcarii, Austrii, a także w Czechach, na Węgrzech i od niedawna w Irlandii.

Ania Grodzka, szefowa Transfuzji (fundacji reprezentującej środowisko transgenderowe):-„To pierwszy ślub w Polsce, który dwie kobiety biorą legalnie. Ogromna chwila dla ruchu trans.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

WS
  • WS
  • 13.09.2010 13:29

http://bit.ly/cvSeqF - Kiedy ślub dendrofilski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.