Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11165 miejsce

Pierwszy wernisaż w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego

9 września w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie (ul. Marszałkowska 3/5), w samym sercu stolicy, miał miejsce pierwszy wernisaż pt. "drukARTstwo".

"DrukARTstwo" - pierwszy wernisaż w nowej galerii w centrum Warszawy - Agata Amelia Wawrzyniak. / Fot. Beata PflanzW starej i zabytkowej przestrzeni, pamiętającej wiek XIX, gdzie przez długie lata drukowano "Życie Warszawy", a także "Kurier Warszawski", zagościła na dobre sztuka. Kurator i organizator wystawy pan Paweł M. Falcman, zaprosił pięć artystek: Agatę Amelię Wawrzyniak (fotografia), Danę "Sagę" Tomaszewską (rzeźba z gliny, stemple), Julię Kaczmarczyk-Piotrowską (grafika, matryce, fotografia), Lilianę Chwistek (batiki), BEAtę Pflanz (instalacja rysunkowa, obiekty, happeningi).

Z pozoru tak różne prace, tak odmienne postawy artystyczne udowodniły tylko, że kwestia druku, czy nanoszenia znaku, może być ujęta na wiele sposobów. Jako pierwsza, do licznie zgromadzonych gości, zwróciła się kierownik Muzeum Drukarstwa Warszawskiego pani Barbara Rogalska i nakreśliła ideę powstania galerii. Zaraz potem, kilka słów wygłosiła także dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy pani Joanna Bojarska.

"DrukARTstwo" - pierwszy wernisaż w nowej galerii w centrum Warszawy - BEAta Pflanz. / Fot. Beata PflanzObie panie podkreślały w swych wystąpieniach, że są pełne optymizmu i nadziei na to, że pierwsza wystawa tutaj, w Galerii Drukarnia, bo tak w kuluarach wszyscy o galerii mówią, daje asumpt do dalszego wspaniałego artystycznego działania. Podkreśliły też wysiłek i ogrom pracy włożony w przygotowanie obiektu drukarni, jako miejsca dla ekspozycji. Szczególne podziękowania przypadły panu Pawłowi M. Falcmanowi, który z kolei wyraził swą wdzięczność za zaufanie, jakim został obdarzony. Podziękował też pani Joannie Dudelewicz, inicjatorce powstania galerii oraz panu Piotrowi Bułasowi za ogrom wykonanej pracy i pomoc w przywróceniu do świetności, opuszczonego przez długi czas obiektu. Potem był czas krótkiej prezentacji artystek i ich prac.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Teresa Wawrzyniak
  • Teresa Wawrzyniak
  • 20.09.2011 13:14

Gratuluję wszystkim twórcom Galerii, to miejsce, w niedalekiej przyszłości osiągnie ogromny rozgłos. Dlaczego? Dlatego, że będąc tam czułam dobrą energię, pasję ludzi, cudowny klimat. Dziękuję za piękny wieczór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już 181 osób polubiło nas i nasze działanie opisane przeze mnie tutaj! Dziękujemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Wam serdecznie za tak żywy odzew, za aktywne oglądanie zdjęć i komentarze:) pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiecej zdjęć z wystawy można zobaczyć tutaj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1983142665270.2096737.1444342333&l=c3a1de652b&type=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam Koordynatorkę;)

Tekst dotyczy tego samego, ale jest zupełnie inny i mojego autorstwa.
Z tego co mi wiadomo, tamten zniknął - decyzja autorki.

Pozdrawiam i dziękuję Hugme:), dziekuję Jerzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koordynatorka
  • Koordynatorka
  • 14.09.2011 12:18

A ja już gdzieś taką samą dziennikarską relację czytałam, tylko pod innym nazwiskiem. Czy to nie było w tej samej rubryce W24?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hugme
  • Hugme
  • 14.09.2011 10:18

My też gratulujemy! Artystkom i twórcom galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
j treit
  • j treit
  • 14.09.2011 09:51

Gratulacje!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy, że miejsce w centrum miasta zostało zaadoptowane na potrzeby kulturalne. Niebanalne wnętrza sprawiają niesamowity klimat dla ekspozycji prac. Koncert zespołu Moon Eyes, współdziałanie w hapenningach Beaty publiczności, ba, nawet wygodne fotele i barek sprawiały że wernisażowa atmosfera była naprawdę świetna :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Wam za polubienie artykułu i serdeczne wypowiedzi na FB!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.