Facebook Google+ Twitter

Pierwszy wyrok w seksaferze Samoobrony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 07:12

Sąd okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim ogłosi dziś wyrok wobec Jacka Popeckiego, pierwszego oskarżonego w aferze obyczajowej w Samoobronie. Będzie to pierwszy wyrok w sprawie tej afery.


Jacek Popecki to radny Samoobrony w sejmiku wojewódzkim i bliski współpracownik byłego posła Stanisława Łyżwińskiego. Przed sądem odpowiadał za nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży, podanie jej środka przyspieszającego poród oraz próbę wpłynięcia na utrudnianie śledztwa w sprawie safery. Popecki nie przyznał się i liczy na uniewinnienie.

Jacek Popecki jest jednym z trzech oskarżonych w seksaferze. Jego sprawa została jednak wyłączona do odrębnego śledztwa. Zdanie adwokata Andrzeja Leppera w głównym procesie, stało się tak nieprzypadkowo. Prokurator chciał sobie zrobić- jak się wyraził Wiesław Żurawski - "przedbieg i zobaczyć, jak ta sprawa chwyci w sądzie".

Aneta Krawczyk nie chce, by Popecki trafił do więzienia. Jej zdaniem, sukcesem jest to, że cała sprawa została nagłośniona i ujrzała światło dzienne. Popecki spędził do tej pory w areszcie tymczasowym osiem miesięcy. W mowie końcowej prokurator domagał się czterech lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.