Facebook Google+ Twitter

Pierwszy wywiad w polskich mediach z Michailem Saakaszwillim

Prezydent Gruzji udzielił dzisiaj rano wywiadu dla TVN24. Wyjaśnia w nim przyczyny konfliktu jego ojczyzny z Rosją, oraz dziękuje za poparcie udzielone przez Polskę.

Micheil Saakaszwilli zapowiedział w TVN24, że nie zgodzi się na oderwanie zbuntowanych regionów swojego kraju - Nie jestem w stanie zrezygnować z Abchazji i Osetii Południowej. Czy państwo zrezygnowalibyście z Krakowa, Poznania, Gdańska, Łodzi? Pewnie nie. - pytał dziennikarza, z którym rozmawiał.

W swoim wystąpieniu wyjaśnił, że spodziewał się ataku ze strony Rosji choć jak sam przyznał nie tak szybko. - Wiedzieliśmy, że to nastąpi, ale spodziewaliśmy się ataku gdzieś na przełomie sierpnia i września. Dodał jednak, że nawet gdyby atak nastąpił później, jego kraj nie byłby w stanie obronić się przed atakiem swojego sąsiada. Prezydent Saakaszwilli mówił, że jeszcze przed wybuchem konfliktu zdawał sobie sprawę, iż nie uzyska pomocy militarnej z Zachodu.

Jednocześnie chwalił Polskę i USA za postawę jaką przyjęły po wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej. Podkreślił jak ważne są dla całej Gruzji słowa wsparcia - Polska pomoc znaczy dla nas bardzo dużo. Takie moralne wsparcie jest dla nas bardzo ważne - dodał w wywiadzie.

W swoim wystąpieniu ocenił również negatywnie powolne reakcje Unii Europejskiej. - Spodziewamy się, że na szczycie w Brukseli Europa obudzi się i nie będzie czekać na nowe Tibilisi, nowe Gori - dodał.

Wywiad w TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.