Facebook Google+ Twitter

Pierwszy "zgrzyt" polityczny między Obamą a Bushem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 17:19

W Stanach Zjednoczonych doszło do pierwszego od wyborów zgrzytu na linii Barack Obama - George Bush. Przyczyną są przecieki z wczorajszego prywatnego spotkania obecnego i przyszłego amerykańskiego prezydenta.

George Bush i Barack Obama przez ponad godzinę rozmawiali w cztery oczy w Gabinecie Owalnym. Żaden z nich nie wypowiadał się po spotkaniu, nie ujawniono nawet tematów rozmowy. Jednak kilka godzin po opuszczeniu przez Obamę Białego Domu dziennik "New York Times" napisał, że Bush zaproponował prezydentowi elektowi układ: zgodę na proponowany przez Demokratów pakiet stymulacyjny dla amerykańskiej gospodarki i wsparcie upadających koncernów samochodowych w zamian za zatwierdzenie kontrowersyjnego porozumienia o wolnym handlu z Kolumbią.

Podając tę informację "New York Times" powoływał się na bliskich współpracowników prezydenta elekta. Według politycznego portalu Drudgereport.com przeciek z obozu Obamy wywołał irytację urzędującego prezydenta. „Wygląda na to, że senator Obama nie wie, że prywatne rozmowy z prezydentem powinny pozostać prywatne" - oświadczył jeden z bliskich współpracowników George'a Busha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.