Facebook Google+ Twitter

Pies - najlepszy przyjaciel człowieka... i nie tylko

Ma już prawie siedemnaście lat, a codziennie dostarcza nam wiele uśmiechu i radości. Chip to zwykły kundel, niczym specjalnym nie wyróżnia się spośród milionów psów, lecz w moim domu jest pełnoprawnym członkiem rodziny.

Chip / Fot. Piotr SmejaPoznałem go jedenaście lat temu, kiedy żył w cieniu swojej zaborczej matki. Był niepozorny, cichy, wręcz nieobecny. Zawsze godził się odgrywać tę drugoplanową rolę. Dopiero po śmierci Rani, Chip pokazał, że on też jest psem z charakterem. Co prawda nigdy w swoim życiu nie zaaportował chociażby najmniejszego patyka, ani też nie wykopał najpłytszego dołka - Chip zainteresował się czymś zupełnie innym.

Chip i Kicia / Fot. Piotr SmejaKiedy parę lat temu pod schodami naszego domu urodziła się Kicia, połączyła ją z Chipem swoista więź. Ona - jako kot, miała pozwolenie na przechadzanie się po domu kiedy tylko chciała. Chip nawet pozwalał jej jeść ze swojej miski. Poranny spacer był dla nich codzienną zabawą, a my przymykaliśmy oczy na wszelkie ich kaprysy. Z biegiem lat, nie dało się ukryć, że nasze życie toczyło się wokół Chipa.

Kiedy jakiś czas temu, podczas głębokiej odwilży, jego schorowane stawy odmówiły posłuszeństwa, obawialiśmy się najgorszego. Chip na kilka dni przestał chodzić, cierpiał, praktycznie nie jadł, nie mógł jedynie oprzeć się drobno pokrojonym kabanosom. Przenikliwy chłód i wilgoć odbierały mu ochotę na jakikolwiek spacer, bardzo martwiliśmy się o niego. Czasami wstawał w ciągu dnia, tropiąc mleczną czekoladę, która leżała tuż przy kominku. Dobrze wiedząc, że ta przeznaczona jest właśnie dla niego.

Odkąd nasz pies ma problemy ze stawami, każdy domownik dba o to, aby Chip miał wszystko czego mu potrzeba. Nie jest to łatwe, ponieważ wszyscy pracujemy, ale czas wolny zawsze staramy się poświęcić naszemu pieskowi. Jako rodzina, nie wyobrażamy sobie życia bez Chipa, którego obecność, jak i Rani, wielokrotnie łączyła nas w trudnych chwilach. Mogę tylko życzyć takiego psa każdemu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.