Facebook Google+ Twitter

Pies - najlepszy przyjaciel… do bicia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-21 11:36

Pies się kuli, można poczuć, że się boi i w końcu posłusznie z podkulonym ogonem podchodzi do właściciela. Ten leje go z całej siły skórzaną smyczą.

 / Fot. sxc.hu creative-commonsIdziesz gdzieś i nagle widzisz, że jakiś facet biegnie za uciekającym psem, który nie chce go posłuchać i wrócić na smycz. Wkurzony mężczyzna wydziera się na psa: "Chodź tu, do nogi!" Pies nadal ucieka. "Do nogi wróć, powiedziałem!!!" Pies się kuli, można poczuć, że się boi i w końcu posłusznie z podkulonym ogonem podchodzi do właściciela. Ten leje go z całej siły skórzaną smyczą. Przerażony pies kładzie się na ziemi i skomle z bólu, właściciel go dalej bije, aż w końcu zapina na smycz i szarpiąc psa wraca do domu. Właśnie wyładował swoją złość.

Czyżbym przywołał jakąś znajomą scenę? Pewnie tak, bo taki widok można spotkać w naszych parkach, alejkach i innych miejscach, gdzie ludzie chodzą na spacery ze swoimi zwierzakami. Jak zareagowalibyście na tę sytuację? A może podobna sytuacja się już przytrafiła? Wiele osób odczuwa wtedy irytację, wkurzenie, żal, złość, smutek lub inne silne emocje.

Wydaje mi się, że nie znam osoby, która by była obojętna na takie zachowanie. Natomiast w większości przypadków okazuje się, że niewiele osób odpowiednio reaguje w takich sytuacjach. Czyżby panowała totalna znieczulica na cierpienie zwierząt? A może ludzie po prostu nie wiedzą, jak się w takich sytuacjach zachować lub myślą, że "nie warto się wtrącać"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Odwołanie się do uczuć (to go boli, tak nie można) nie działa względem każdego - to tylko pies (a jak powszechnie wiadomo, zwierzę jest z gumy). Po kilku interwencjach w moich przypadku okazało się, że o wiele lepiej działa stanowcza wypowiedź, w której dość często powtarza się słowa paragraf, policja, telefon, grzywna, kara więzienia. Nierealne, ale przemawia do takiej głowy. Właściciel, do którego uczuć można się odwołać, czuje się dostatecznie głupio przez sam fakt zwrócenia mu uwagi.

W kwestii bicia psa - on nawet nie wie, o co chodzi. Matka karci szczenię przez sugestywne zaciśnięcie zębów na skórze karku (niezbyt bolesne). Jeżeli to samo zrobi się za pomocą ręki, pies wie, że zrobił coś źle. Ale kara nie może następować, gdy już do nas przybiegł! Wtedy uzna, że karze się go za powrót.

Ale większość właścicieli tego nie rozumie. A ich psy tym bardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupiłam sobie pięknego owczarka dwa lata temu i tak sie z niego cieszyłam wyprowadzalam, czesałam, tresowałam, po mięsiącu przybłakała się mała suczka, którą nazwaliśmy "Back", bo wchodziła-wychodziła i tak się bała wejść. Była chuda, brzydka i smutna. Nikt się nad nią nie cieszył, nie schylał by pochwalić czy pogłaskać. Mój owczarek nie miał takich obiekcji. Szaleli ze sobą całymi dniami. Beki jest piękna. Dzisiaj jest mamą dziesięciu szczeniąt i bardzo bym chciała im znaleść bezpieczny dom, ale nie wiem jak. Bardzo się obawiam, że ktoś weźmie sobie małego psa posieszy się nim miesiąc dwa i go wyrzuci, wywiezie, albo jeszcze gorzej przywiąże do drzewa i zostawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, ludzie chcą miec psy z róznych przyczyn - ale nikt nie zadaje sobie trudu poznania w minimalnym nawet stopniu psychiki zwierzecia.
Nikt nie uczy dzieci, jak powinny sie zachować w stosunku do psa, a tymczasem bywaja sytuacje, że to dzieci powinny iść na smyczy i mieć kochane łapki przywiązane do boków.
To tylko jeden z przykładów, bo często sie z tym spotykam.
"- prosze pani, czy ten pani piesek gryzie?" - tak , odpowiadam, jak go potargasz za uszy, albo pociagniesz za ogon, to cie ugryzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.