Facebook Google+ Twitter

Pies Putina dostał aparat do nawigacji satelitarnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 18:17

Jeden z pierwszych rosyjskich cywilnych aparatów do nawigacji satelitarnej otrzymał pies premiera Władimira Putina. Suka imieniem Koni po nałożeniu jej na szyję paska z odbiornikiem GLONASS-GPS pomerdała ogonem - co według premiera Putina oznacza, że podarek się spodobał.

Premier Rosji Władimir Putin (P) i wicepremier Siergiej Iwanow (częściowo zasłonięty) testują rosyjski system nawigacji satelitarnej GLONASS poprzez urządzenie przymocowane do obroży labradorki Putina, Connie, w rezydencji w Nowo-Ogariewie pod Moskwą. / Fot. PAP/EPA/ALEXEY DRUZHININUrządzenie przyniósł na naradę rządową wicepremier Siergiej Iwanow odpowiadający za rozwój systemu GLONASS. Premierowi Putinowi zademonstrowano jak przy pomocy odbiornika można rejestrować spacer psa.

Rosjanie w przyszłym roku wprowadzą na orbitę okołoziemską 3 dodatkowe satelity co pozwoli na terytorium całej Rosji wykorzystywać odbiorniki nawigacji satelitarnej typu GLONASS.

Na razie rosyjskie aparaty oprócz odbioru systemu GLONASS posiadają również możliwość odbioru amerykańskiego systemu nawigacji satelitarnej GPS. Jednak już w 2010 roku Rosja zamierza swoim systemem objąć całą kulę ziemską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.