Facebook Google+ Twitter

Pies w wielkim mieście

Warszawa jest w skali naszego kraju miastem największym, zatem zapewne i psów jest tam także najwięcej i wszędzie widać konsekwencje tego stanu.


Mamy 21 wiek, jesteśmy krajem podobno rozwiniętym gospodarczo i cywilizacyjnie, jak zatem wytłumaczyć fakt, że w stolicy tego kraju wszędzie można napotkać nie sprzątnięte pozostałości po psach? A psów w Warszawie znajduje się naprawdę dużo. Były już różne kampanie skierowane do właścicieli psów, pewne skutki tych kampanii można dostrzec, ale generalne spojrzenie na najbliższy chociażby trawnik nie nastraja raczej optymistycznie. Mamy modę na różne badania, dlaczego zatem nie widzę wniosków w zakresie zagrożenia, jakie niesie dla dużego skupiska ludzkiego, tak duża ilość odnawianych codziennie pozostałości po psach?

Zastanawiam się także, co też myśli taki właściciel psa, który po nim nie sprząta. Ostatnio widziałem takowego właściciela z dużym wilczurem, psu spodobał się akurat kawałek trawnika przy wjeździe do mojego garażu, w tym czasie właściciel przezornie odwrócił głowę tak aby nie patrzeć w moją stronę, a po wszystkim szybko się oddalił. Zdarzało mi się widzieć właścicieli psów biegnących do wyjścia ze strzeżonego osiedla aby pies załatwił się poza jego terenem, też na osiedlu ale już nie ich. Czy dla niektórych przestrzeń publiczna jest po to aby ją regularnie zanieczyszczać?

W Londynie na przykład kary i nieuchronność ich wymierzania za niesprzątnięcie pozostałości po psie są na takim poziomie, że problemu praktycznie nie ma. Zatem u nas zapewne do czasu wprowadzenie wysokich i nieuchronnych kar sytuacja raczej się nie zmieni i trawniki, a nieraz i chodniki będą przypominały pole minowe. Pytanie dlaczego taki problem z tą wysokością i nieuchronnością kar?

Na koniec napiszę, że osobiście szczekające czworonogi lubię i sam psa posiadałem wiele lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.