Facebook Google+ Twitter

Piesi tańczą na lodzie

  • B P
  • Data dodania: 2010-02-10 10:14

Ostatnim czasy zastanawiam się nad zakupem łyżew, by w ten sposób przemierzać ulice Wrocławia.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAP/Lech MuszyńskiW zeszłym tygodniu odnotowaliśmy wzrost temperatur w dzień, co spowodowało topnienie śniegu, który obecnie tworzy na chodnikach cieńszą, bądź grubszą warstwę lodu. O ile na głównych ulicach miasta istnieje możliwość przejścia, a nie prześlizgnięcia danego odcinka drogi, o tyle na mniejszych sytuacja wygląda już całkiem inaczej. I tak na przykład lód pokrywa zbieg ulic Roosvelta i Słowiańskiej. Nie lepiej jest na ulicy Mierniczej czy też na odcinku ul. Traugutta biegnącej od placu Wróblewskiego.

Idąc wspomnianymi wyżej ulicami nie trudno o poślizgnięcie się i doznaniu urazu, którym w najlepszym wypadku będzie siniak, czy też stłuczenie. W najgorszym natomiast taki upadek może zakończyć się śmiercią, jak miało to miejsce w 2006 roku w Kielcach, kiedy to 58-letni mężczyzna przewrócił się, uderzając głową o oblodzony chodnik.

Zgodnie z z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. nr 136, poz. 622 z późn. zm.) za tego typu nieszczęśliwe wypadki odpowiedzialność ponoszą właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści i zarządcy terenu, na którym miało miejsce zdarzenie. Osoba poszkodowana może domagać się od wspomnianych podmiotów zwrotów kosztów leczenia, zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, renty w sytuacji utraty zdrowia, bądź kalectwa, a także pokrycia strat materialnych związanych z danym zajściem, czyli między innymi za zniszczoną odzież lub utratę wynagrodzenia.

Należy pamiętać, że zgodnie z art. 6 kodeksu cywilnego to przed osobą domagającą się odszkodowania stoi obowiązek udowodnienia winy sprawcy oraz wykazania poniesionej szkody. Podstawowe dane jakie powinny znaleźć się we wniosku to: data i miejsce zdarzenia, mapka z zaznaczonym miejscem wypadku, kopia dokumentów z izby przyjęć, opis doznanej szkody. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto wykonać zdjęcia miejsca wypadku oraz posiadać świadków zajścia.

Powyższa procedura wiele osób zniechęca do podejmowania jakichkolwiek działań w kierunku dochodzenia swoich praw. Warto więc skorzystać z usług firm zajmujących się na co dzień profesjonalną pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.