Facebook Google+ Twitter

Piesi uniemożliwili pijanemu dalszą jazdę

Niemal cztery promile alkoholu miał w organizmie kierowca skutera. W miejscowości Ulan Mały mężczyzna zjechał na pobocze i wywrócił się. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast wezwali Policję.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiOkoło godz. 19:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim/ lubelskie/został poinformowany o tym, że w miejscowości Ulan Mały, ujęty został przez przechodniów nietrzeźwy kierowca.

Na miejsce skierowany został radiowóz. Mundurowi ustalili, że skuterem podróżował 38-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Do przejechania miał jeszcze trzynaście kilometrów…

Badanie wykazało niemal 4 promile alkoholu w jego organizmie. Amator jazdy na podwójnym gazie za swój czyn odpowie przed sądem, podobnie jak 16 innych zasiadających za kierownicą pod wpływem alkoholu, a ujawnionych tego dnia przez lubelską Policję.

Przypomnijmy. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy.

Warto podkreślić, że kolejny raz do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło dzięki informacji przekazanej telefonicznie radzyńskim policjantom.

 / Fot. Archiwum KPP Radzyń Podl.- W imieniu radzyńskich policjantów dziękuję za godną naśladowania postawę. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, nie wahajmy się powiadomić o tym stróżów prawa - zwróciła się z apelem rzeczniczka radzyńskiej Policji asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla. - Pijanych użytkowników dróg należy natychmiast powstrzymać od dalszej jazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Postawa godna naśladowania:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.