Facebook Google+ Twitter

Piesiewicz bez immunitetu. Wznowiono śledztwo w jego sprawie

Warszawska prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie posiadania narkotyków przez Krzysztofa Piesiewicza, byłego senatora PO.

 / Fot. Fot. Robert Kwiatek, PolskapressePrzed tygodniem, z chwilą rozpoczęcia nowej kadencji Senatu, Piesiewiczowi wygasł mandat. W związku z tym przestał go chronić immunitet. Poprzednie śledztwo umorzono w marcu ubiegłego roku z powodu nieuchylenia parlamentarzyście immunitetu. Senator zostanie wkrótce przesłuchany w tej sprawie, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Pod koniec 2009 "Super Express" umieścił na stronie internetowej film, który ma być dowodem na to, że Piesiewicz brał narkotyki. Na filmie nagranym przez Joannę D. w mieszkaniu Piesiewicza, widać senatora ubranego w sukienkę i słychać obsceniczne komentarze kobiety. Piesiewicz wyparł się zarzutów. Twierdził też, że nie była to kokaina, a "sproszkowane lekarstwa".

Film powstał w 2008 roku, a Piesiewicza wielokrotnie szantażowano jego upublicznieniem. Senator zapłacił też około pół miliona złotych przestępcom, aby uniknąć kompromitacji. W sierpniu br. sąd skazał trzech szantażystów, wyrok nie jest prawomocny.

Po upublicznieniu nagrania, Piesiewicz zawiesił wówczas swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. W ostatnich wyborach miał startować z własnego komitetu. Ostatecznie parlamentarzysta nie ubiegał się o reelekcję.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.