Facebook Google+ Twitter

Piesiewicz wraca do Senatu. Dochodzenie będzie umorzone

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-07 22:31

Senator Krzysztof Piesiewicz 12 kwietnia ma wrócić do pracy w Senacie. Śledczy postawili zarzut szantażu trzem osobom. Dochodzenie wobec Piesiewicza ma zostać automatycznie umorzone.

O sprawie informuje na swoich stronach internetowych tygodnik "Wprost". Jak ustaliła gazeta zarzut szantażu postawiono Zbigniewowi S., Joannie D. oraz Halinie S. "Wprost" dotarł też do postanowienia o umorzeniu śledztwa, które warszawska prokuratura wydała 30 kwietnia 2009 roku. Śledczy podjęli tę decyzję po tym, jak senator zrezygnował ze ścigania szantażystów.

"Wprost" podał też, że z powodu utrzymania immunitetu (3 lutego Senat nie zgodził się na uchylenie immunitetu Piesiewiczowi) dochodzenie narkotykowe ma być automatycznie umorzone. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w ciągu tygodnia - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

źródło PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Myślę, że brakowało trochę materiału dowodowego, niezbędnego do kontynuowania tego śledztwa. Sprawa "optycznie" rzeczywiście wyglądała poważnie, ale do postawienia zarzutów to nie wystarczy. Zgadzam się jednak z przedmówcą, że "przywileje są wrogiem demokracji". Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To kolejny dowód na "sprawiedliwe" traktowanie obywateli przez nasze państwo. Tu zawsze byli "równi i równiejsi", a "co wolno wojewodzie, to nie tobie...". Senatorowie dali zaś wyraz solidarności z krzywdą, jaka ze strony złych obywateli spotkała ich kolegę
i postanowili chronić jego szanowną d... przed zakusami Temidy.
Pierwszy mogę podpisać się pod petycją domagającą się zniesienia immunitetów. My wyborcy nie wybieramy bogów - tylko naszych reprezentantów, których powinny obowiązywać te same, co i nas prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem oburzona tą decyzją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.