Facebook Google+ Twitter

Pieski los Markeciaka

Wyjątkowo okrutny los zgotował niechcianemu psu jego właściciel. W stosunkowo mroźną środę (5 stycznia 2011 roku) zostawił go przed hipermarketem Tesco w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Porzucony pies przed ostrowieckim Tesco. / Fot. materiał OSPZMłody, niespełna półroczny pies został przywiązany drutem do jednego ze stanowisk parkingowych dla rowerów przed wejściem do marketu Tesco w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zwierzę prawdopodobnie spędziło na mroźnym powietrzu czternaście godzin! Jego los mógłby się zakończyć tragicznie, gdyby nie pracownicy ochrony wspomnianego marketu, którzy, w nadziei na pojawienie się właściciela psa, dokarmiali go i wyposażyli zwierzę w kocyk, by nie siedziało ono na zimnym betonie. W końcu porzuconym psem zainteresowała się wolontariuszka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Animals", która spowodowała jego przewiezienie w bezpieczne i ciepłe miejsce.

Markeciak, bo tak nazwali psa ze względu na miejsce znalezienia działacze OSPZ, jest zwierzęciem łagodnym, towarzyskim, lgnącym do człowieka. Czeka na adopcję przez osobę naprawdę lubiącą zwierzęta. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia: www.animals.dl.pl lub pod numerem telefonu: 723 861 955 (oczekuje się także na informacje o osobie, która w taki okrutny sposób potraktowała psa). Można też wysłać maila na adres: ospz@gazeta.pl. Być może uda się znaleźć dla porzuconego zwierzaka kochający dom, tym bardziej, że Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals" ma już na swoim koncie kilka udanych adopcji psów i kotów.

Może wśród Czytelników Wiadomości 24.pl znajdzie się ktoś, kto przygarnie tego sympatycznego psiaka...?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: pies Tesco


Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.01.2011 21:31

Pokaż, jak traktujesz swojego psa, a powiem, kim jesteś.
Ludzka głupota, czy brak serca? A może jedno i drugie.
Brawa dla "Animals" za szybką adopcję Markeciaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"magiel" plus "POprzeziębiać" - pan Zdzisław, jak mniemam? Już nawet się za Jadwigi podajemy, byle tylko sobie ludzi poobrażać?
Co do samego zdarzenia - wszystko już zostało powiedziane. Niewiarygodne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki operatywności wolontariuszy z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Animals" od dzisiaj, 7 stycznia, Markeciak ma już nowy dom, został adoptowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno, Krzysztofie, każda okazja jest dobra (nawet ta, opisana przez Ciebie) by jad, żółć i plwociny wydalić ze swojego organizmu - jak to ma miejsce w przypadku owej "Jadwigi". Tylko co ma wspólnego owe konkretne upuszczanie jadu z tym biednym psiakiem?
Zastanów się, kobieto (?) nad tym co mówisz, a właściwie piszesz.

Co do supermarketu i przywiązanego tam psa - przypuszczam, że obiekt i jego okolice są monitorowane, więc tego "przyjaciela" zwierząt można namierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba było 14 godzin żeby go stamtąd zabrać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak słów!!! Ludzie nie mają litości!!! Niektórzy potrafią narzekać, gdy muszą na mrozie przejść z domu do sklepu, a co ma zrobić taki biedny psiak, który 14 godzin spędza przywiązany pod marketem? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tacy ludzie czują się bezkarni (jak już niektórzy to zauważyli w swoich komentarzach). Niech właściciele tego psa wyjdą sobie z domu i postoją 14 godzin w jednym miejscu! Szczęście w nieszczęściu to panowie ochroniarze, którzy okazali serce, nakarmili Markeciaka i dali mu kocyk ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anonimowa Jadwigo (?), czy nawet przy okazji artykułu o porzuconym psie musi pani (?) swą żółć pełną nienawiści wylewać? I czym pani (?) się różni od tego, kto porzucił psa??? A co do tych od krzyża, co niby marzną: kto im tam każe przychodzić? Chcą, to marzną. A Markeciak nie chciał...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadwiga
  • Jadwiga
  • 06.01.2011 17:33

Czy nawet przy okazji porzucenia psa pani Kowalczyk musi otwierać swój magiel? Dla komentatorów takich jak pani powinna być przywrócona kara słuchania programu Radia Tok FM.
Oby nowy właściciel "Markeciaka" nie był czytelnikiem pani tekstów. Byłoby - z deszczu, pod rynnę. Pod Pałacem znowu się zbierają pod krzyżem! Pozwala na to pani. Mogą się POprzeziębiać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinno się przywiązać pod marketem właściciela tego psa na 24 godziny i bez kocyka. Powinno się przywiązywać każdego, kto w ogóle przychodzi z psem na zakupy do marketu, i to bez względu na porę roku.
Byłoby to społecznie pożądane, wychowawcze, oraz posiadało aspekt dotkliwej kary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2011 16:30

Pocieszające, że nie wywiózł go do lasu, podłość i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.