Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18770 miejsce

„Pieśni Wolności – koncert z okazji 35. rocznicy Solidarności”

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-08-31 12:34

30 sierpnia, w kościele dolnym Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie przy ul. KEN, odbył się koncert „Pieśni Wolności – koncert z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności”. Pieśni tamtego okresu wykonał zespół Dur-Moll.

 / Fot. Ewa Krzysiak Koncert był swoistą opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, dramacie stanu wojennego i zwycięstwie w walce z komunizmem. Pieśni przeplatane były wspomnieniami ówczesnych wydarzeń (np. strajków robotników, ogłoszenie stanu wojennego przez generała Jaruzelskiego, fragmenty wypowiedzi Jacka Kaczmarskiego czy przemówień papieża Jana Pawła II).

W repertuarze artystów znalazły się utwory, które z biegiem lat stały się symbolami ruchu społecznego, hymnem opozycji. Publiczność usłyszała między innymi – „Mury” (słowa i muzyka: J. Kaczmarski), „Żeby Polska była Polską” (słowa: Jacek Pietrzak, muzyka: W. Korcz), „Obława” (słowa i muzyka: J. Kaczmarski), „Solidarność”, (słowa i muzyka: M. Grechuta), „Polskie Skrzydła” (słowa: E. Bryll), „Piosenka dla córki” (słowa: K. Kasprzyk, muzyka: M. Pietrzyk) utwór zespołu Scorpions czy doskonale znana pieśń z mszy za Ojczyznę odprawianych przez ks. Jerzego Popiełuszkę (slowa i muz - ks. Karol Dąbrowski) "Ojczyzno ma".

Wrócić pamięcią do tamtych niespokojnych lat (większość osób znała je z autopsji) pomógł publiczności zespół „Dur-Moll” w składzie: Katarzyna Andruszko, Aleksandra Matryba i Paweł Góralski przy akompaniamencie pianisty. Za co otrzymali ogromne brawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.