Facebook Google+ Twitter

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę rozpoczęta

Z intencją w sercu, śpiewem na ustach i nadzieją na lepsze dni wyruszyli tarnowscy pielgrzymi na Jasną Górę. Już po raz dwudziesty piąty.

Pierwszy dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. / Fot. K. WszołekMsza Święta o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie rozpoczęła pieszą dziewięciodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Biskup tarnowski Wiktor Skworc w kazaniu zwrócił uwagę na jubileuszowy charakter pielgrzymki oraz dziękował tym, którzy dwadzieścia pięć lat temu kładli podwaliny pod to dzieło. Historia tarnowskiego pielgrzymowania sięga 1982 roku. Wówczas inaczej wyglądała nasza ojczyzna. Nieliczni pielgrzymi pamiętają początki PPT. Są też tacy, którzy uczestniczą w niej corocznie od dwudziestu pięciu lat.

Już pierwsze grupy opuściły plac katedralny. Pielgrzymi żegnani są przez licznie zgromadzonych tarnowian oraz swoje rodziny, które przybyły na rozpoczęcie pielgrzymki. Pielgrzymka podzielona została na dwie części po trzynaście grup. W pierwszy dzień pielgrzymki cześć A ma do pokonania 28,3 km z Tarnowa do Szczepanowa, natomiast cześć B 23,5 km do miejscowości Zabawa. Każda z grup ma swojego patrona i dziś stał się on postacią dnia. Pielgrzymi poznają bliżej jego biografię oraz historię z nim związaną. Intencją dnia są słowa: "Aby pielgrzymowanie szlakiem uświęconym modlitwą i trudem pomagało nam wypełniać nasze powołanie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A nie warszawska? Kiedyś miałem iść z Tarnowską. Póki co raczej zawsze z gliwicką. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

brakuje mi tylko liczby pielgrzymów i wyraźnego zaznaczenia, że pilegrzymka tarnowska już od kilku lat jest największa w Polsce (oczywiście pod względem liczby uczestników). :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.