Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

59675 miejsce

Pięta z PiS: Precz z czerwonymi łapami od niepodległych Węgier!

W piątek Prawo i Sprawiedliwość złożyło uchwałę "Dyktat UE wobec Węgier", w której skrytykowało działania UE kraju rządzonego przez Viktora Orbana. "Stawiamy sprawę jasno - precz z czerwonymi łapami od niepodległych Węgier" - powiedział Stanisław Pięta z PiS.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakJak podaje TVN24.pl, uchwała PiS wzywała polski parlament do sprzeciwienia się praktykom UE stosowanym wobec Węgier oraz uznania, że są one niezgodne z ideą samostanowienia narodów.

Uzasadniając ten wniosek, poseł Stanisław Pięta powiedział: "Węgry mają prawo do swojej konstytucji, do oceny zbrodniczego systemu komunistycznego, do ochrony rodziny i przeciwstawienia się aborcji". Zwrócił również uwagę na to, że władza Węgier ma demokratyczny mandat, w przeciwieństwie do niektórych instytucji UE, które wywierają presję na węgierskie państwo.

Słowa Stanisława Pięty nie spodobały się Januszowi Palikotowi, który głośno komentował wystąpienia posła PiS. W końcu wstał, podszedł do mównicy i żeby plastycznie zasugerować parlamentowi, że poseł Pięta bredzi, nalał mu szklankę wody, aby ochłonął.

Nie wiadomo czy mówca zauważył wysiłki posła Palikota, w każdym razie nie zakłóciły one jego koncentracji. Pięta na koniec podkreślił, że "stawiamy sprawę jasno - precz z czerwonymi łapami od niepodległych Węgier", czym wywołał aplauz prawej strony sceny politycznej.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 17.01.2012 18:11

macie racja jędrzej bić orbana po łapach jak sięga po unijna kasa!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 16.01.2012 18:21

najlepiej będzie dla Polski i innych zagrożonych bankructwem krajów jak szlag trafi żydowską unię,żyd to wróg świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 16.01.2012 15:10

kto to jest no ten pieta czy pienta a zreszta bić orbana po kasie i tyla!już mu unia przyłozy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
feleknochal
  • feleknochal
  • 16.01.2012 13:19

pozwolcie Wegrom robic co imsie podoba ale niech nie korzystaja z unijnej kasy bo tam sa takze nasze skladki to jest honorowe wyjscie oczywiscie w polityce a honorem jest bardzo roznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bratanek
  • Bratanek
  • 16.01.2012 12:44

Ten Pięta na Węgrzech za takie słowa dostałby piętą w niewyparzoną mordę. Chyba ktoś w Polsce wybrał go na posła, więc niech powstrzyma się od pouczania Węgrów. Ale co taki poseł może Polsce zaproponować, chyba tylko awanturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Internauta.
  • Internauta.
  • 16.01.2012 11:57

Kto to jest ten?"tom", co tak się po-pisuje.
PO-słuchaj pomylony człeku, mądrzejszego - nawet małe dziecko wie, że przykład bierze się z prymusa a nie z matoła!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosia lis łodź archeologia
  • gosia lis łodź archeologia
  • 16.01.2012 11:47

Nieprawda Pis chce jedynie dojść do koryta na czele z Kaczorem. Donald jest mądry kocham go!!! Nie będzie się ośmieszał w Ue i Polski bo mu jakiś cymbal każe!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tom
  • tom
  • 16.01.2012 11:30

rządzic to byscie chcieli ...brunatni patrioci ..za unijne pieniądze..bez prawa i nadzoru ..prawie jak w KOREI komunistycznej ..z ukochanym wodzem KIM JAR KACZem 1...na czele....................

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 16.01.2012 11:22

kto to jest posel PIETA .....precz z pietą ..stopą i nogą..zobacz capie jeden gdzie idą WEGRY.tosamo bylo by u nas gdyby piepszony kaczor wygral...........................................

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.01.2012 10:12

antydemokratyczne zapędy orbana trzeba ukrócić! jak! proste jak młot ! unia wstrzyma pieniążki dla orbana i bedzie klapa !! nie ma to jak po kieszeni!