Facebook Google+ Twitter

Piętnaście lat wytwórni Constellation i cztery świetne festiwale

Kanadyjska wytwórnia płytowa, której sławy przysporzyli tacy wychowankowie jak Godspeed You! Black Emperor czy Do Make Say Think świętuje piętnaście lat na rynku w czterech europejskich miastach wydarzeniami nie do ominięcia.

Constellation wybrali sobie za miejsce głównych obchodów chłonny i wdzięczny rynek europejski, nagradzając w ten sposób swoje ulubione miejsca koncertowe i organizatorów i prezentując to, co najlepsze: nowe talenty, awangardę i zespoły uznane już za legendarne.


Jedno z wydarzeń będzie miało miejsce w Szwajcarii, w Bernie, między 16 a 18 listopada, gdzie pojawią się sami genialni Godspeed You! Black Emperor, czyli jak wiadomo zespół nie koncertujący wyjątkowo dużo, za to wypadający wybitnie przy tych rzadkich okazjach.

Oprócz nich - Do Make Say Think, należący również do czołówki post-rockowych grup, zaprezentują swój flagowy album "Goodbye Enemy Airship The Landlord is Dead", od pierwszej do ostatniej minuty. Mało? Spokojnie, dołożono do tego inny projekt Efrima z GYBE, zgadnijcie... The Silver Mt Zion oczywiście, którzy zbierali siły i pomysły przez ostatnie dwa lata, by wreszcie powrócić do Europy z występem, i z nowymi kompozycjami. Te dwa ostatnie zespoły będą zamykały kolejne dni festiwalu.

Wiadomo już też, że w ramach trasy zagra urokliwy duet Siskyou, czyli autorzy ślicznej indie-folkowej płyty "Keep Away the Dead", wydanej w ubiegłym roku. Moim zdaniem jedno z ciekawszych wydarzeń pod względem artystycznym w tym zmęczonym nudą i marazmem gatunku. Innym ważnym artystą, może równie mało znanym, za to na pewno godnym uznania ze względu na swoje ciekawe kompozycje i wizjonerskie wręcz, bogate granie, jest Sandro Perri, autor kilku EPek i dwóch pełnych płyt, na których popsuje się
wyjątkową wrażliwością i płynnością łączenia wcieleń romantycznego pop-songwrittera z eksperymentatorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.