Facebook Google+ Twitter

Piętnastolatka wstrzymała ruch w warszawskim metrze

Kilka minut po godz. 8 piętnastolatka bez biletu, uciekając przed kontrolerami wbiegła do tunelu warszawskiego metra. Wstrzymano ruch na całej linii.

fot. Edyta Piotrowska Dziewczyna przebiegła od stacji “Centrum” do “Politechnika”, gdzie została zatrzymana przez policję. Dzięki przytomności dyżurnego nie doszło do tragedii – wyłączył prąd w obu kierunkach, na całej długości metra.

Pełne pasażerów wagony stały przez 15 minut. – Takie działania były koniecznością, bo kable w tunelu są gorzej zabezpieczone niż te na stacji – tłumaczy rzecznik prasowy warszawskiego metra, Grzegorz Żurawski. Pietnastolatce zagrażałyby także jadące pociągi.

Okazało, że dziewczyna uciekła w niedzielę ze szpitala neuropsychiatrycznego w Józefowie. Prawdopodobnie obawiała się, że może zostać zatrzymana, dlatego widząc kontrolera, zdecydowała się wskoczyć na torowisko.

Nie wiadomo jeszcze jakie zarzuty zostaną jej postawione. Pewnym jest natomiast, że nie będzie to tylko mandat za jazdę bez biletu. Zarząd warszawskiego metra może zażądać zwrotu strat, wynikających z utrudnień w ruchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale czy zostaną postawione zarzuty osobie, jak rozumiem, nie w pełni władz umysłowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.09.2006 17:10

Normalnie scena z życia jak z "Kryminalnych" (odcinek z pościgiem tramwajami na Moście Gdańskim) Ale gratulacje za materiał :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się! Warszawa to warszawa, ach, jeszcze tylko 9, góra 12 miesięcy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.