Facebook Google+ Twitter

Piętnasty Festival FeFe Felliniada przed nami

We wtorek 28 października rusza Festiwal FeFe Felliniada, dedykowany mistrzowi Federico Felliniemu. Na festiwalu można zobaczyć filmy kręcone przez amatorów i ludzi znanych tylko w swoich miastach. Impreza potrwa do 31 października.

- Celem festiwalu jest promowanie twórczości ambitnej, niezależnej, oryginalnej - mówi Anna Mizińska koordynator projektu. W ramach festiwalu odbywaj się wystawy i koncerty. - Najwięcej miejsca poświęcamy jednak filmom, bo to festiwal na cześć mistrza - wyjaśnia Mizińska.

Festiwal to także miejsce spotkania profesjonalistów, ludzi związanych ze światem filmu i amatorów. To miejsce dyskusji i wymiany poglądów. Konkurs filmowy jest otwarty dla wszystkich. - Dostajemy filmy nie tylko od studentów szkół filmowych. Technika, tematyka jest dowolna. Profesjonalizm nie jest konieczny. Najbardziej interesuje nas oryginalność w podejściu do tematu i własny styl. Jedyny warunek, film nie może trwać więcej niż 10 minut - mówi Mizińska - filmy powinny nawiązywać do twórczości Felliniego na płaszczyźnie oryginalności i niestandardowości, nie chodzi o kopiowanie tematów - dodaje koordynator projektu.

Na festiwalu są przyznawane trzy nagrody. Wielkie FeFe - dla profesjonalnych twórców, nagroda Małego FeFe - przyznawana młodym twórcom oraz nagroda publiczności. Wśród laureatów Wielkiego FeFe są takie osoby jak: Jan Jakub Kolski, Andrzej Kondratiuk, Krzysztof Krauze, Kazimierz Kutz, Marek Piwowski, Barbara Dorota Kędzierzawska.

Pomysłodawcą festiwalu jest Lech Mackiewicz, aktor i reżyser. Pierwszy i drugi festiwal odbył się w Australii, kolejne edycje w Skierniewicach, a od niedawna festiwal gości w Warszawie. - Na pewno pojawią się wcześniejsi laureaci. Wiemy, że będzie Dorota Kędzierzawska - mówi Mizińska.

Festiwal zawsze kończy się 31 października w rocznicę śmierci Federico Felliniego.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.